جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

جزئیات خبر کاهش مدت خدمت سربازی

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح درخصوص خبر کاهش مدت خدمت سربازی توضیحاتی ارائه داد.

روز گذشته بود که یکی از رسانه‌ها در خبری بدون منبع و صرفا با اتکا به شنیده‌ها اعلام کرد که «مدت زمان خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ کاهش خواهد یافت.» این شایعه‌ای بود که از چند ماه قبل در میان برخی از سربازان نیز مطرح شده اما هربار پیگیری‌های ایسنا از منابع رسمی مرتبط با سربازی چنین تصمیمی را تایید نمی‌کرد.

حالا در تازه‌ترین خبرهای مرتبط با کاهش مدت خدمت سربازی، شایعه‌ای که در میان سربازان مطرح شده بود، در یکی از رسانه‌ها نیز بازنشر شده و اعلام شد که «ستاد کل نیروهای مسلح در مدت زمان خدمت سربازی بازنگری کرده است و بر همین اساس پس از ابلاغ به سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا مدت زمان خدمت سربازی کاهش خواهد یافت.»

امیر رحیمی پور

درپی اعلام این خبر، امیر غلامرضا رحیمی پور، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح به ایسنا گفت که چنین تصمیمی صحت ندارد و تا به این لحظه ستادکل نیروهای مسلحی تصمیمی درمورد کاهش مدت خدمت سربازی نگرفته و طبیعی است که وقتی تصمیمی گرفته نشده، چنین موضوعی ابلاغ هم نشده است.

وی با بیان اینکه انتظار این است که رسانه‌ها در حوزه‌هایی نظیر سربازی، اخبار را با منبع و اطمینان منتشر کنند، اظهارکرد:‌ انتشار چنین خبرهایی در سطح رسانه‌ها سبب می‌شود تا خدای نکرده برخی از مشمولان زمان اعزام خود به سربازی را به تعویق انداخته و وارد غیبت شوند که این موارد می‌تواند مشکلاتی را برای آنان ایجاد کند.

رحیمی‌پور با تاکید بر اینکه ستادکل نیروهای مسلح از هر طرح و تصمیمی که در راستای خوشایندسازی بیشتر و بهبود مستمر محیط سربازی باشد، استقبال خواهد کرد، گفـت:‌ این طرح‌ها باید ابتدا به ستادکل نیروهای مسلح ارائه شده و پس از بررسی و رعایت تمام جوانب به تصویب برسد. در صورت تصویب نیز ما حتما آن را از طریق منابع و رسانه‌های رسمی اعلام خواهیم کرد. متاسفانه در مواردی در گذشته دیده شد که برخی از افراد طرح‌ها و ایده‌های خود در مورد سربازی را به گونه‌ای مطرح می‌کردند که گویا چنین تصمیمی اجرایی هم شده است.

ادامه مطلب
طرح جدید مجلس درباره سربازی

در حال حاضر و برابر تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح مدت خدمت سربازی در مناطق «عادی» برای سرباز بومی ۲۴ ماه و برای مشمول غیر بومی ۲۱ ماه است. سربازانی که در مناطق «امنیتی غیر درگیر یا بد آب و هوا» دوره خدمت سربازی خود را بگذراند در صورت بومی بودن در آن منطقه ۲۱ ماه و در صورت غیر بومی بودن به میزان ۱۸ ماه خدمت خواهند کرد. همچنین برای سربازان بومی و غیربومی که در مناطق« درگیر عملیاتی» خدمت سربازی خود را بگذرانند، مدت سربازی هفده ماه در نظر گرفته شده است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا