جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

حباب سکه چقدر است؟

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش حباب سکه در چند روز اخیر و همچنین کاهش تقاضا برای طلا و سکه در بازار خبر داد.

هر قطعه سکه امامی امروز در بازار ۱۵ میلیون و ۲۲ هزار تومان قیمت خورده است که نسبت به روز گذشته ۴۴ هزار تومان کاهش قیمت داشته است و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز از روز گذشته تا امروز کاهش قیمت ناچیز و چند هزار تومانی را تجربه کرده است.

با وجود آنکه روند قیمت‌ها از ابتدای امروز تاکنون در بازار طلا و سکه نزولی بوده است اما در هفته های افزایش قیمت‌ها در این بازار شتاب گرفته بود.

محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در خصوص نوسانات شدید قیمتی در بازار طلا و سکه گفت: نوسانات بازار طلا و سکه یک نوسانات معمول است و در مقاطع مختلف وجود دارد و نمی شود گفت که چرا این نوسانات وجود دارد چراکه شاخص های اقتصادی طلا و سکه، ارز و قیمت اونس جهانی است.

وی در ادامه افزود: قیمت اونس جهانی تغییرات خود را دارد و عوامل داخلی بر قیمت ارز تاثیر گذار است و موجب نوسانات قیمتی آن می‌شود؛ در چند روز گذشته شاهد افزایش قیمت ارز بودیم و این موضوع نیز منجر به افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شد.

کشتی آرای در ادامه افزود: در روز گذشته قیمت‌ها در بازار طلا و سکه با توجه به قیمت ارز کمی تعدیل شد زمانی که این نوسانات وجود دارد داد و ستدها متوقف نمی‌شود و این نوسانات هر روزه است و منجر به توقف بازار نمی‌شود.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ادامه گفت: عرضه و تقاضا وجود دارد و گاهی اوقات ممکن است عرضه کم شود و تقاضا باشد و یا بالعکس؛ در هر صورت در حال حاضر تقاضا هست اما عرضه کم است و همین امر موجب شده است که سکه دارای حباب شود.

ادامه مطلب
قیمت طلا و سکه، امروز ۲ مرداد 1401+جدول

حباب سکه چقدر است؟

وی در ادامه افزود: حباب سکه متغیر است و در هفته گذشته حباب سکه تا یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان افزایش داشت و این اتفاق به دلیل کمبود عرضه افتاد اما امروز شرایط به گونه دیگری بود و از آنجا که عرضه وجود داشت و تقاضا وجود نداشت حباب سکه کاهش پیدا کرد و در محدوده یک میلیون تومان قرار گرفت و از روز پنجشنبه تا امروز حدود ۲۵۰ هزار تومان حباب سکه کاهش پیدا کرد.

کشتی آرای در ادامه و در پاسخ به این پرسش که باید منتظر افزایش بیشتر قیمت‌ها بود یا خیر؛ گفت: نمی‌شود گفت که باید منتظر افزایش قیمت‌ها بود؛ برخی از مسائل کلان اقتصادی و برخی از مسائل سیاسی بر روی قیمت ارز و اونس جهانی تاثیر می‌گذارند و در نتیجه نمی‌توان گفت که در یک ساعت آینده چه اتفاقی بر بازار خواهد افتاد و این نوسانات جزئی از بازار است و در دنیا مرسوم است.

ریزش طلا در بازارهای جهانی

اونس طلا در بازارهای جهانی از ابتدای امروز یک دلار و ۳۴ سنت گران شده است و هزار و ۸۴۰ دلار قیمت خورده است، این در حالی است که در بازه زمانی ۶۰ روز گذشته قیمت این فلز گران بها در بازارهای جهانی کاهش داشته است.

حباب سکه اعلام شد/ تقاضا در بازار طلا و سکه کاهش یافت

بررسی های صورت گرفته حاکی از آن است که در ۳۰ روز گذشته قیمت طلا در بازار های جهانی به ازای هر اونس ۱۵ دلار و ۵۸ سنت کاهش داشته است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
خبر انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا