جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

حمله به کشتی‌های امارات در الفجیره/ ماجرا چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز، پس از انتشار این خبر برخی خبرگزاری‌ها مدعی شدند که شاهدان عینی پرواز هواپیماهای فرانسوی و آمریکایی بر فراز منطقه را تائید کرده‌اند و 7 تا 10 نفتکش اماراتی دچار آتش سوزی شده‌اند.
اما مقام‌های بندر الفجیره گزارش رسانه‌ها مبنی بر وقوع چندین انفجار مهیب در این بندر را رد کردند و تاکید کردند که این بندر به روند عادی فعالیت خود ادامه می‌دهد.

در عین حال برخی رسانه‌ها حتی نام نفتکش‌های آسیب دیده را هم منتشر کردند؛ خبری که نشان می‌داد اطلاعات درباره این انفجارها آنقدر دقیق است که امکان تکذیب، سانسور یا بایکوت خبری وجود ندارد.

پس از گذشت مدتی،‌ خبرگزاری رسمی امارات عربی متحده «وام» به نقل از وزارت امور خارجه این کشور خبر حمله به کشتی‌های اماراتی در بندر الفجیره را تائید و اعلام کرد که حوادث روز یکشنبه تلفات جانی در پی نداشته است.
وزارت امور خارجه امارات در توییتی این عملیات را خرابکارانه خواند.
وزارت خارجه کشورمان نیز این حملات را نگران‌کننده و تاسف بار دانست و خواهان روشن شدن ابعاد دقیق این حادثه شد.
سید عباس موسوی با اشاره به تاثیر منفی این حوادث بر سلامت کشتیرانی و امنیت عبور و مرور دریایی نسبت به هرگونه دسیسه از سوی بدخواهان جهت برهم زدن ثبات و امنیت در منطقه هشدار داد و خواهان هوشیاری کشورهای منطقه نسبت به هرگونه ماجراجویی از سوی عوامل خارجی شد.
عبدالباری عطوان، تحلیلکر مطرح جهان عرب درباره این انفجارها نوشت: ممکن است انفجارهای الفجیره از سوی هسته‌های خفته‌ای در منطقه یا نیروهای اسرائیلی انجام شده که می‌خواهند از آب گل‌آلود خلیج‌فارس ماهی بگیرند و آغاز درگیری‌های نظامی را باعث شوند.

منبع: اقتصاد نیوز

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا