جدیدترین و آخرین اخبار داغ ورزشی

خبرخوش سخنگوی دولت در فضای مجازی برای بانوان

سخنگوی دولت در فضای مجازی اعلام کرد تماشاگران خانم می توانند برای بازی ایران و عراق در استادیوم آزادی حضور داشته باشند.

آنطور که از شواهد و قراین برمی آید جواز ورود تماشاگران زن به ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی ایران با عراق، در مرحله انتخابی جام جهانی صادر شده است. این موضوعی است که سخنگوی دولت با انتشار خبری در فضای مجازی آن را اعلام کرده است.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت نوشته است: ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور، با درخواست وزارت ورزش مبنی بر حضور تماشاگر دربازی‌های تیم ملی فوتبال ایران برای مسابقات انتخابی جام‌جهانی موافقت کرد.

سقف ورود تماشاگر محدود، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضروری و وزارت ورزش مسئول نظارت بر رعایت دستورالعمل‌هااست.

چه تعدادی از زنان قرار است این بازی را از نزدیک تماشا کنند؟

مجوز ورود تماشاگران زن به ورزشگاه برای بازی ایران و عراق در شرایطی صادر شده که هنوز درباره تعداد این نفرات توضیح خاصی داده نشده است. در واقع مشخص نیست چه تعداد از زنان قرار است این بازی را از نزدیک تماشا کنند. پیش‌تر شایعه شده بود که قرار است مجوز حضور قریب به ۱۰ هزار نفر در این بازی صادر شود که از این تعداد قریب به ۱۵۰۰ نفر زن خواهند بود.

نکته مهم در این مورد، اما رایزنی‌های فدارسیون فوتبال و وزارت ورزش با مسئولان دولتی است که چندان علاقه‌ای به حضور زنان در ورزشگاه ندارند. با این حال از آنجا که قرار شده رئیس فیفا روز هفتم بهمن به مناسبت همین بازی ایران و عراق و صعود احتمالی تیم ملی به جام جهانی به ایران سفر کند، قرار شده فعلا مجوز حضور زنان در ورزشگاه صادر شود.

ادامه مطلب
طارمی مدیر پورتو شد+ عکس

فیفا پیش‌تر در نامه‌ای که روزنامه شرق آن را منتشر کرده به مسئولان ورزش ایران هشدار داده از این به بعد باید در‌های ورزشگاه‌های فوتبال نه در بازی‌های ملی بلکه در بازی‌های لیگ هم به روی زنان باز شود. با این حال از آنجا که مسئولان فوتبال ایران نتوانسته اند جواز حضور زنان در ورزشگاه را از نهاد‌های بالاتر بگیرند، بازی‌های لیگ به بهانه شیوع ویروس کرونا بدون تماشاگر شده است.

زنان برای اولین بار با تهیه بلیت توانستند مهرماه ۹۸ وارد ورزشگاه آزادی شوند و بازی ایران و کامبوج را ببینند. پس از آن به دلیل شیوع ویروس کرونا بازی‌های تیم ملی بدون تماشاگر شده و حالا روز هفتم بهمن، آن‌ها قرار است دوباره به ورزشگاه برگردند.

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا