جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

خراسان شمالی به حالت آماده‌ باش درآمد

سرپرست دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: اداره کل هواشناسی، دستگاه‌های خدمات‌رسان و اعضای مدیریت بحران استان با اعلام هشدار سطح نارنجی در این خطه از کشور به حالت آماده‌باش درآمدند.

مرتضی رجایی اظهار داشت: دستگاه های خدمات رسان از جمله پلیس راه، راهداری، هلال احمر و اورژانس برای امداد رسانی و خدمات رسانی در حادثه های احتمالی در آماده باش قرار دارند.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی نیز در این باره به رسانه ها گفت: با فعالیت سامانه جدیدبارشی در استان، روزهای آخر هفته بارانی و سرد می شود که سرمای هوا تا روز شنبه تداوم دارد.

مهدی کمالی اظهار داشت: فعالیت این سامانه بارشی جدید، وزش باد، گاهی باد لحظه ای شدید، بارش باران همراه با مه خواهد شد و در پاره ای نقاط رگبار باران و رعد و برق و در ارتفاعات احتمال بارش برف و مه پیش بینی شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل  هواشناسی خراسان شمالی ادامه داد: این سامانه بارشی مناطق مختلف استان را دربر می‌گیرد و به ویژه در روز جمعه در نیمه شرقی استان یعنی در شهرستان های اسفراین، فاروج، شیروان، شمال بجنورد، شمال گرمه و جاجرم و بخش هایی از راز و جرگلان و  مانه وسملقان را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی گفت: با توجه به رگباری بودن بارش ها، آبگرفی معابر، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل‌ها محتمل است.

کمالی خاطرنشان کرد: با خروج سامانه بارشی از استان در صبح روز جمعه، دمای هوای مناطق مختلف به طور محسوس کاهش می یابد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی یادآور شد: مردم استان از روز جمعه تا صبح شنبه هفته آتی کاهش دمای هوا به میزان چهار تا ۶  درجه سانتیگراد را تجربه می کنند.

ادامه مطلب
ورود سامانه بارشی جدید از دوشنبه به کشور

گفتنی است، ۸۰ نقطه حادثه خیز سیلابی در استان وجود دارد و بر این اساس گروه های از دستگاه های مختلف خدمات رسان برای امداد در حادثه احتمالی آماده هستند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
رکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا