جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

درخواست ترامپ از ژاپنی ها

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که روز شنبه و در جریان یک سفر رسمی چهار روزه وارد توکیو، پایتخت ژاپن شده از صاحبان سرمایه ژاپنی و صاحبان کسب و کار در این کشور

دعوت کرد تا سرمایه‌گذاری خود را در ایالات متحده افزایش دهند.
آقای ترامپ که در جمع مدیران ارشد شرکت های بزرگ ژاپنی از جمله تویوتا، نیسان و هوندا سخن می‌گفت، از آنان خواست تا با بهره مندی از شرایط مساعد اقتصادی که سیاست‌های بانک مرکزی آمریکا برای حصول به اشتغال کامل به اجرا گذاشته بهره‌مند شوند و با حضور بیشتر در اقتصاد آمریکا موفقیت‌های بیشتری برای خود رقم بزنند.
رئیس جمهوری آمریکا در ادامه سخنان خود به تراز تجاری نامتعادل دو کشور اشاره کرد و خواستار حصول توافق تجاری عادلانه برای رفع اختلافات تجاری میان ژاپن و ایالات متحده شد.
آمریکا که درگیر جنگ تجاری با چین و اروپاست، اخیرا اعلام کرده که قصد دارد بر واردات خودروهای ژاپنی تعرفه وضع کند.
ترامپ که در قالب یک سفر رسمی به ژاپن رفته، قرار است با امپراتور و نخست وزیر ژاپن نیز دیدار کند. این اولین دیدار ناروهیتو، امپراتور جدید ژاپن با رئیس جمهوری یک کشور خارجی پس از به قدرت رسیدن به شمار می‌رود.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین روز یکشنبه و در جریان بازی گلف و صرف شام با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در مورد مسائل تجاری و نظامی دیدار و گفتگویی خصوصی داشته باشد.
دونالد ترامپ و شینزو آبه همواره روابطی دوستانه با یکدیگر داشته‌اند. پیش‌تر آقای آبه اعلام کرده بود که قصد دارد در مورد سفر به ایران با آقای ترامپ مشورت کند. همچنین پیش بینی می‌شود که مسائل تجاری فیمابین و تنش در شبه جزیره کره از محورهای مذاکرات این دو رهبر قدرتمند جهان باشد.

منبع: اقتصاد نیوز

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا