جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

دردسر ایران برای انگلیس ؛ تحریم کار دست لندن داد

بهای هر لیتر بنزین روز دوشنبه با نزدیک به 8 پنس افزایش نسبت به دو روز پیش یک پوند و 36 پنس و بهای هر لیتر گازوئیل هم با 5 پنس افزایش در همین مدت به یک پوند و 39 پنس معامله شد.

بهای سوخت در انگلیس از اوایل ماه گذشته و در پی تصمیم آمریکا برای پایان معافیت‌های نفتی ایران روند صعودی طی کرده است. درحال حاضر، پر کردن هر بار باک خودرو به‌ طور میانگین 6 پوند از دو ماه پیش گران تر است.
«سایمون ویلیامز» یک سخنگوی شرکت خدمات خودرو «آر.اِی.سی» می‌گوید: آوریل (فروردین/اردیبهشت) دومین ماه متوالی پس از سال 2000 است که بهای سوخت به بالاترین حد رسیده است.
وی افزود: ‘بهای بنزین از آخر ماه مارس (اواسط فروردین) تقریباً هر روز افزایش داشته و این مساله روی مخارج خانوارها در سراسر کشور تأثیر زیان باری داشته است.’
دولت آمریکا با وجود نگرانی جامعه جهانی از اختلال در بازار نفت، هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که معافیت خریداران نفت ایران را دیگر تمدید نمی‌کند و به عبارتی هیچ کشوری حق خرید نفت از ایران ندارد. این تصمیم از سوی چین و هند به‌عنوان خریداران عمده نفت ایران و کشورهای عضو برجام و اتحادیه اروپا مورد انتقاد قرار گرفت.
بهای نفت هفته گذشته در سایه بیم کمبود عرضه و کاهش تولید سبد نفتی اوپک، بالاترین رشد را در شش ماه اخیر تجربه کرد؛ به‌گونه‌ای که نفت برنت دریای شمال هر بشکه 74 دلار و 57 سنت معامله شد.
همچنین بهای پیش‌خرید هر بشکه نفت خام «وست تگزاس اینترمدیت» آمریکا هم در نتیجه فشارهای بیشتر برای افزایش ذخایر نفت خام این کشور با 41 سنت افزایش، به بشکه‌ای 65 دلار و 89 سنت رسید.
کارشناسان در انگلیس نگران هستند که با روند کنونی افزایش بهای سوخت، هر لیتر بنزین و گازوئیل از مرز دو پوند تجاوز کند.

ادامه مطلب
آیا ایران هدف بعدی جنگ در دنیا است؟/ گزارش مهم الجزیره

منبع: نامه نیوز

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا