جدیدترین و آخرین اخبار داغ سلامت

درمان دیابت درخانه با ادویه خوشمزه

سماق تاثیر ضدمیکروبی دارد و مانع از بروز بیماری دیابت می شود.

سماق برای بیماران دارای قند خون، دیابت و چاقی مفرط مفید است. نتایج بررسی ها نشان می دهد که این ادویه تاثیر ضدمیکروبی دارد و مانع از بروز بیماری دیابت می شود.

یکی از عوامل به وجود آمدن عوارض مختلف دیابت، ترکیب شدن گلوکز با پروتئین های حیاتی بدن است که منجر به تغییر عملکرد ساختار شیمیایی این پروتئین ها می شود و سماق تا ۸۱ درصد بروز این فرایند را متوقف می نماید.

مصرف آن در افراد مبتلا به دیابت از تشکیل هموگلوبین اضافی جلوگیری می کند. در واقع خواص آنتی اکسیدانی قوی این ادویه به کاهش سطح کلسترول کمک می کند. مصرف سماق همراه غذا نیز به دلیل تأثیراتی که روی صفرا دارد، می تواند تأثیرات مناسبی در پایین آوردن چربی خون داشته باشد.

سماق از بین برنده زمینه جذب چربی در بدن است و از خواص سماق می توان برای رسیدن به تناسب اندام و تغذیه مناسب بهره برد. این گیاه سابقه طولانی در طب سنتی ایرانی دارد و به عنوان یک ماده پیشگیری کننده از بیماری های قلبی مورد توجه قرار دارد.

از خواص دارویی گیاه سماق می توان به خاصیت آنتی اکسیدانی، خاصیت ضد میکروبی، ضد تب، ضد التهاب، ضد خونریزی، رفع درد دندان، تقویت لثه، نقرس و رماتیسم همچنین تصفیه خون از مواد زائد اشاره کرد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
اقتصادنیوز
دکمه بازگشت به بالا