جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

در سامانه رزرو برای حج تمتع نام‌نویسی کنید

علی اصغرشریفی زارچی گفت: زائران که در کاروان های حج ۱۳۹۹ ثبت نام کرده و به دلیل لغو حج ، موفق به تشرف نشدند و تمامی مراحل اعلامی از سوی این سازمان را به انجام رسانده، واجد شرایط اعزام هستند و باید نسبت به تکمیل نام نویسی و انتخاب کاروان خود اقدام کنند.

مدیر حج و زیارت استان یزد از آغاز نام نویسی زائران حج تمتع ۱۴۰۱ از در سامانه رزرو به آدرس tamatoreserve.haj.ir خبرداد و گفت: از متقاضیانی که سال ۱۳۹۹ ثبت نام کرده‌اند نیز ثبت نام مجدد به عمل می آید.

علی اصغرشریفی زارچی با بیان اینکه ثبت نام حج تمتع تا بیست و چهارم اردیبهشت ماه  ادامه دارد، افزود: با توجه به شرایط اعلام شده یک هزار و ۶۸۰ نفر از ثبت نام شدگان حج سال ۱۳۹۹ که سن زیر ۶۵ سال دارند، امسال به سرزمین وحی اعزام می شوند.

وی ادامه داد: زائران که در کاروان های حج ۱۳۹۹ ثبت نام کرده و به دلیل لغو حج ، موفق به تشرف نشدند و تمامی مراحل اعلامی از سوی این سازمان را به انجام رسانده، واجد شرایط اعزام هستند و باید نسبت به تکمیل نام نویسی و انتخاب کاروان خود اقدام کنند.

مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: نخستین کاروان زائران حج تمتع پس از ۲ سال وقفه در خرداد ماه امسال از فرودگاه شهید صدوقی یزد به  سرزمین وحی اعزام می شود، در مجموع یک هزار و ۶۸۰ زائر در قالب کاروان های ، ۸۰، ۸۵ ، ۱۳۵ و ۱۶۰ نفره طبق برنامه عازم سرزمین وحی می شوند.

شریفی در خصوص شرایط عربستان برای پذیرش زائران با توجه به شرایط کرونایی، اظهار داشت: تمامی زائران واجد شرایط اعزام باید واکسن کامل را دریافت کرده باشند که واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت عربستان آسترازنکا و سینوفارم است و روادید حج برای متولدین ۱۰ تیرماه ۱۳۳۶ به بعد در حج تمتع سالجاری صادر خواهد شد.

ادامه مطلب
قیمت فیش حج تمتع اعلام شد

مدیر حج و زیارت یزد تصریح کرد: مهمترین اولویت اعزام زائران بر اساس تاریخ ثبت نام و انجام شرایط اعلام شده تا تاریخ ثبت نام اولیه در مورخ  ۱۳۸۶/۰۳/۲۲ برای اعزام خواهد بود و در صورت تکمیل نشدن ظرفیت کاروان ها، اولویت های بعد از خرداد ماه ۱۳۸۶ اعلام خواهد شد.

وی افزود: مهلت اعتبار گذرنامه متقاضیان اعزام به حج تمتع بایستی حداقل تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ باشد .

در دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا، اعزام زائران به سرزمین وحی متوقف شده بود.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا