جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

دستگیری دو نفر در زمینه کلاهبرداری در قالب فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی

سرهنگ مصطفی نوروزی رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا از دستگیری دو نفر در زمینه کلاهبرداری در قالب فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی خبر داد.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا از دستگیری دو نفر در زمینه کلاهبرداری در قالب فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی خبر داد.

سرهنگ “مصطفی نوروزی”، در تشریح این خبراعلام داشت: با نزدیک شدن به ایام برگزاری امتحانات نهایی و آزمون های کنکور ، فعالیت مجرمان سایبری تحت عنوان فروش سئوالات کنکور و آزمون های نهایی افزایش یافته است، در همین راستا برابر رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی، کانال ها و گروه های فعال در این حوزه پایش و شناسایی عاملان و گردانندگان آن ها در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است.

این مقام انتظامی افزود: طی بررسی های فنی و تخصصی صورت گرفته از سوی کارشناسان پلیس فتا، دو نفر از گردانندگان کانال های فعال در حوزه فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی مورد شناسایی قرار گرفته و با هماهنگی مراجع قضائی در دو استان مختلف دستگیر شده اند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ادامه داد: در بازجویی های انجام شده نیز متهمان به کلاهبرداری از حدود 200 نفر از داوطلبان و خانواده های آنان در قالب فروش سئوالات امتحان نهایی و کنکور اعتراف نموده اند.

وی افزود: اقدامات پلیس فتا در زمینه برخورد با هر گونه فعالیت مجرمانه در این حوزه به صورت ویژه در دستور کار واحدهای این پلیس قرار دارد.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا فراجا در توصیه به شهروندان گفت: با توجه به اینکه فعالیت هرگونه تارنما، صفحه و کانال در شبکه های اجتماعی پیرامون فروش سئوالات امتحانات نهایی و کنکور صرفاً با هدف کلاهبرداری از داوطلبان بوده و نمونه های موجود در کانال ها مربوط به سئوالات سال های قبل و با انگیزه جلب اعتماد کاربران است؛ لذا اکیداً توصیه می کنیم به هیچ عنوان به این تبلیغات توجه ننموده و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت در این خصوص مراتب را سریعاً از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir گزارش نمایند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب
دکمه بازگشت به بالا