دسته‌بندی نشده

دلیل عجیب این زن برای طلاق بعد ۳۰ سال

زنی که بعد از ۳۰ سال زندگی مشترک تصمیم به طلاق گرفته است می‌گوید دیگر نمی‌تواند خساست‌های شوهرش را تحمل کند.سیاوش و ناهید بعد از ۳۰ سال زندگی مشترک حالا می‌خواهند جدا شوند. ناهید که متقاضی طلاق است می‌گوید چون شوهرش خسیس است و سال‌ها او را اذیت کرده‌، درخواست طلاق داده‌است.ناهید که دو فرزند و یک نوه دارد برای سایت جنایی از دلیل این جدایی می‌گوید:

 

*۳۰ سال زندگی مشترک یک عمر است. چرا می‌خواهی از شوهرت جدا شوی؟

 

من در زندگی با سیاوش سختی زیادی کشیدم و دیگر نمی‌توانم این وضعیت را تحمل کنم. حالا می‌خواهم برای خودم زندگی می‌کنم.

 

*چه سختی‌هایی داشتی؟

 

شوهرم به‌شدت مرد خسیسی است. او به من و بچه‌ها خرجی نمی‌داد و برای اینکه بتوانم نیازهای بچه‌هایم را برطرف کنم سر کار رفتم. او حتی با کار کردن من مخالف بود اما سر کار رفتم کوتاه نیامدم و حالا هم بازنشسته هستم. شوهرم می‌خواست با تحت فشار قرار دادن من کاری کند که سر کار نروم و همیشه زیر سلطه او باشم.*چرا در همه این سال‌ها طلاق نگرفتی؟

 

به خاطر بچه‌هایم. می‌خواستم آنها بزرگ شوند و درگیر مشکلات طلاق ما نشوند. طلاق برای بچه‌ها خیلی سخت است. حتی حالا که هر دو دخترم ازدواج کرده‌اند باز هم از طلاق ما بسیار ناراحت هستند.

 

*شوهرت نمی‌خواهد طلاق بدهد؟

 

او مخالف است اما خودش هم می‌داند ما سال‌هاست که طلاق عاطفی گرفته‌ایم. من از ۲۰ سال قبل با شوهرم هیچ ارتباطی ندارم و زندگی ما فرمالیته است.

 

*حالا که دو داماد داری سخت نیست؟من به دخترانم یاد دادم خودشان را درگیر مشکلات دیگران نکنند. می‌دانم به هر حال ما پدر و مادر آنها هستیم و برایشان سخت است و ممکن است انگی هم به بچه‌های من بزنند، اما مراقبت از آنها دیگر وظیفه خودشان است.

 

*بعد از جدایی کجا زندگی می‌کنی؟

 

من مدتی است که خانه‌ای برای خودم اجاره کرده‌ام و در آنجا زندگی می‌کنم.

 

*اگر شوهرت به طلاق راضی نشود چه؟

 

او بالاخره راضی می‌شود. آن‌قدر خسیس است که اگر درخواست مهریه و نفقه بکنم به طلاق توافقی رضایت می‌دهد.

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا