جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

رئیس سازمان سنجش: کنکور در حال حذف شدن است

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور در حال حذف شدن است و در حال حاضر هم در ۸۵ درصد از رشته‌ها به صورت بدون آزمون پذیرش دانشجو داریم.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور در حال حذف شدن است و در حال حاضر هم در ۸۵ درصد از رشته‌ها به صورت بدون آزمون پذیرش دانشجو داریم.

نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از صبح امروز با حضور داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور و در ۱۳ کشور خارجی آغاز شده است.

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز از حوزه برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کرد و در حاشیه برگزاری آزمون سراسری گفت: امروز روز بزرگی است که سرنوشت تحصیلی جوانانمان رقم می‌خورد و همه تمهیدات را سنجیده ایم. امیدوارم بخاطر ترافیک اطراف حوزه مشکلی پیش نیاید.

وی با بیان اینکه به تدریج کنکور حذف می‌شود, اظهار داشت: آزمون امروز با تاثیر ۶۰ درصد برگزار می شود، برای اولین بار ثبت‌نام به صورت پرتال بود و کارپوشه شخصی برای داوطلبان در نظر گرفته شد، تاکنون ۸۵ درصد رشته‌ها به صورت بدون آزمون پذیرش دارند.

پورعباس ادامه داد: آموزش و پرورش باید تا اخر تیرماه نتایج را اعلام کند. ما با آموزش و پرورش یک تیم هستیم و همدیگر را پوشش می دهیم، داوطلبان با خیال راحت ازمون بدهند همه دستگاه های اجرایی در تلاش هستند تا ازمون به خوبی برگزار شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «چرا شما همانند داوطلبان استرس دارید؟» گفت: کنکور با زندگی ما گره خورده اما استرس من به این دلیل است که می خواهیم بهترین‌ها را برای جوانان‌مان فراهم کنیم و نگرانم که نکند مشکلی پیش بیاید، اما داوطلبان مثل من استرس نداشته باشند. همه چیز برنامه‌ریزی شده و مشکلی ایجاد نمی‌شود.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب
دکمه بازگشت به بالا