جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

راه‌اندازی سامانه‌ای به نام «مردم رسی» برای مقابله با بی‌حجابی شده

لطف الله دژکام امام جمعه شیراز در خطبه‌های امروز نماز گفت: بی حجابی مقدمه بسیاری از فحشا است و باید با آن مقابله شود و طبق فرموده رهبر انقلاب، وظیفه تذکر زبانی به عهده همگان است.

صداوسیما: امام جمعه شیراز گفت: تذکر لسانی در مورد بی حجابی وظیفه همگانی است .

امام جمعه شیراز در خطبه‌های امروز نماز گفت: بی حجابی مقدمه بسیاری از فحشا است و باید با آن مقابله شود و طبق فرموده رهبر انقلاب ، وظیفه تذکر زبانی به عهده همگان است.

آیت الله لطف الله دژکام با بیان اینکه شیراز در این موضوع پیشقدم شده است، افزود: برای مقابله با بی حجابی سامانه‌ای با نام مردم رسی توسط نهادی مردمی راه اندازی شده است و مردم در آن سامانه مباحث خود را در خصوص بی حجابی و کشف حجاب متذکر می‌شوند و افرادی که آموزش نحوه تذکر و برخورد با بی حجابی را دیده اند، موارد را بررسی می‌کنند.

نماینده، ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه این حرکت مردمی باید تقویت شود، افزود: اصناف همکاری لازم را کرده اند که جای تشکر دارد ، اما این موضوع زمانی نتیجه بخش خواهد بود که همگانی شود.

وی ادامه داد: مومنان و متدینان به خصوص در ماه مبارک رمضان تذکر زبانی را برای مقابله با بی حجابی آغاز کنند و مردم نسبت به ارزش‌های دینی حساس باشند.

خطیب جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار امسال که مهار تورم و رشد تولید نامگذاری شده است، گفت: این فرمان رهبر است و اولویت این است که برای رسیدن به این هدف تلاش شود.

نماینده، ولی فقیه در فارس به آغاز ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و گفت: ماه رمضان ماه فرصت و انجام کار‌های نیک است و طبق گفته پیامبر، ۱۶ کار نیک در این ماه می‌توان انجام داد.

ادامه مطلب
برخورد با زنانی که در اماکن عمومی مبادرت به کشف حجاب می کنند

دژکام به دعا کردن، سختی کشیدن در گرسنگی و تشنگی، صدقه دادن، کمک به ایتام، احترام به بزرگتر‌ها و رسیدگی به خویشاوندان در ماه مبارک رمضان به عنوان کار‌های خوب این ماه اشاره کرد و گفت: یکی از مسایل مهمی که در کشور ما باید انجام شود برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی است تا فرد فقیر نیز به خواسته هایش برسد و یکی از راه‌های آن صدقه دادن است و این کار در ماه مبارک رمضان به طور ویژه باید دنبال شود.

 

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا