جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

ریزش گسترده قیمت‌ها در بازار خودرو

پس از چند روز افزایش قیمت، بالاخره بازار خودرو روندی معکوس را آغاز کرد و قیمت خودروهای داخلی ۵ تا ۱۵ میلیون تومان ارزان شد.

به نظر می‌رسد بالاخره با منفی شدن قیمت ارز، بازار خودرو نیز آرام و در حالت تنفس و استراحت قرار گرفت. برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند که در صورت تدام روند منفی قیمت ارز، قیمت‌ها در بازار خودرو باز هم تعدیل خواهد شد.

بررسی روند بازار خودرو در اولین روز هفته جاری حاکی از آن است پراید ۱۵۱ بدون تغییر قیمت، ۳۱۰ میلیون تومان به فروش رفت. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ ثابت ماند و به قیمت ۶۱۵ میلیون تومان به فروش رفت.

اما قیمت پژو۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۲ در بازار ۵ میلیون تومان کاهش یافت و به قیمت ۸۷۰ میلیون تومان به فروش رفت. این در حالی است که پژو۲۰۷ تیپ۵ مدل ۱۴۰۲ بدون تغییر قیمت، در بازار ۶۶۰ میلیون تومان قیمت داشت. پژو۲۰۷ دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ هم با همان قیمت قبل، ۷۳۵ میلیون تومان به فروش رفت.

در این میان، قیمت پژوپارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۲ بدون تغییر، ۷۵۰ میلیون تومان فروخته شد. اما قیمت پژوپارس LX مدل ۱۴۰۲، ۵ میلیون تومان ریخت و ۷۵۵ میلیون تومان قیمت خورد.

بنا به این گزارش، تارا دنده‌ای V۱ مدل ۱۴۰۲ در حدود ۵ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و ۸۱۰ میلیون تومان فروخته شد.

در مقابل، البته قیمت تیبا صندوق‌دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ در حدود ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت و به ۴۴۰ میلیون تومان رسید و تیبا هاچ‌بک EX در حدود ۵ میلیون تومان گران شد و ۳۹۵ میلیون تومان به فروش رفت.

گزارش‌های میدانی از بازار خودرو نشان می‌دهد قیمت دناپلاس اتوماتیک توربوآپشنال مدل ۱۴۰۲ در بازار ۱۰ میلیون تومان ارزان شد و به یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان رسید. قیمت دناپلاس دنده‌ای ساده مدل ۱۴۰۲ هم ۵ میلیون تومان کاهش یافت و به قیمت ۷۷۵ میلیون تومان رسید. اما راناپلاس بدون تغییر، به قیمت ۵۹۰ میلیون تومان به فروش رفت. در عین حال، ساینا S دنده‌ای بنزینی مدل ۱۴۰۲ به قیمت ۴۱۵ میلیون تومان و ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ به قیمت ۴۹۰ میلیون تومان به فروش رفت.

در این میان، سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی مدل ۱۴۰۲ بدون تغییر، ۶۷۵ میلیون تومان قیمت خورد. شاهین G اتومات CVT نیز ۱۵ میلیون تومان ارزان شد و ۸۳۰ میلیون تومان به فروش رفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کوییک GX L دنده‌ای ۳۵۹ میلیون تومان بود. کوییک R پلاس اتوماتیک هم به قیمت ۵۰۰ میلیون تومان به فروش رفت.

ریزش گسترده قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت پژو، تیبا، دنا، سمند، شاهین و کوییک + جدول

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
خبرآنلاین
دکمه بازگشت به بالا