جدیدترین و آخرین اخبار داغ حوادثجدیدترین و داغ ترین اخبار بین الملل

زلزله مرگبار در افغانستان و پاکستان

بر اثر وقوع زلزله در بخش‌هایی از افغانستان و پاکستان دستکم ۱۱ نفر کشته و بیش از ۱۲۰ نفر دیگر مصدوم شدند. تاکنون بیشترین تلفات از ایالت «خیبر پختونخوا» در پاکستان گزارش شده است. این درحالی است که در افغانستان هنوز گزارش درستی از آمار تلفات این زلزله وجود ندارد و منابع حکومت کابل می‌گویند در این رویداد دو نفر کشته و ۲۰ تن دیگر مصدوم شدند.

بر اثر وقوع زلزله در بخش‌هایی از افغانستان و پاکستان دستکم ۱۱ نفر کشته و بیش از ۱۲۰ نفر دیگر مصدوم شدند.

رسانه‌های افغانستان و پاکستان اعلام کردند در زلزله شب گذشته که بخش‌هایی از این دو کشور و هند را تکان داد دستکم ۱۱ نفر کشته و بیش از یکصد تن دیگر مصدوم شدند.

تاکنون بیشترین تلفات از ایالت «خیبر پختونخوا» در پاکستان گزارش شده است.

این درحالی است که در افغانستان هنوز گزارش درستی از آمار تلفات این زلزله وجود ندارد و منابع حکومت کابل می‌گویند در این رویداد دو نفر کشته و ۲۰ تن دیگر مصدوم شدند.

«بلال کریمی» معاون سخنگوی حکومت افغانستان در توئیترش نوشت تا کنون دو کشته و ۲۰ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند.

با این حال، رسانه‌های پاکستانی از کشته شدن ۹ نفر و مصدوم شدن بیش از یکصد نفر در منطقه سوات در ایالت خیبر پختونخوا خبر دادند.

«بلال فیضی» سخنگوی خدمات اضطراری پاکستان به آسوشیتدپرس گفته است دلیل کشته شدن ۹ نفر پایین آمدن سقف خانه‌ها در سوات بوده است.

بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری اروپا- مدیترانه، این زلزله به بزرگی ۶.۵ ریشتر شامگاه سه‌شنبه شمال افغانستان را لرزاند و تکان شدیدی را در سراسر این کشور و بخش‌های شمال پاکستان ایجاد کرد.

این زلزله در عمق ۱۹۴ کیلومتری و مرکز آن در رشته کوه‌های هندوکش در نزدیکی بدخشان بوده است.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
زلزله در اصفهان
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا