جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

زمان آغاز معاملات ربع سکه در مرکز مبادله اعلام شد

از روز ششم فروردین سال آتی معاملات ربع سکه در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز می‌شود.

از روز ششم فروردین سال آتی معاملات ربع سکه در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز می‌شود.

پیرو اطلاعیه مرکز مبادله ایران، از روز ششم فروردین، معاملات سکه طلای ربع بهار آزادی با نماد «ربع سکه» در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز می‌شود و اشخاص حقیقی جهت خرید ربع سکه می‌توانند از روز بعد – یعنی دوشنبه هفتم فرودین – به صرافی‌های عضو مرکز مبادله ارز و طلای ایران، که نسبت به خرید ربع سکه از مرکز اقدام کرده‌اند، مراجعه کنند.

خریداران ربع سکه از مرکز مبادله صرفا کارگزاران این مرکز خواهند بود و عموم مردم می‌توانند با قیمت منتشر شده در تارنمای مرکز مبادله ارز و طلای ایران به نشانی www.ice.ir ربع سکه را از صرافی‌های عضو خریداری کنند.

تمامی کارگزاران عضو مرکز مبادله ارز و طلای ایران اعم از بانک‌ها، صرافی‌های بانکی و صرافی‌های تضامنی امکان خرید ربع سکه در این نماد را دارند. عرضه ربع سکه صرفاً توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود و دسترسی فروش برای سایر کارگزاران وجود ندارد.

هر شخص بالای ۱۸ سال صرفاً یک‌بار در سال می‌تواند اقدام به خرید ربع سکه کند و اشخاصی که پیش از این از بورس کالای ایران ربع سکه خریداری کرده‌اند، امکان خرید مجدد ربع سکه در مرکز مبادله ایران را نخواهند داشت.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
اعلام زمان قطعی واریز مابه‌التفاوت افزایش حقوق خردادماه بازنشستگان
منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا