جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

زمان آغاز پروازهای حج تمتع 1403 مشخص شد

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت از آغاز پروازهای حج تمتع از ۲۴ اردیبهشت ماه خبر داد وگفت:یکی از دغدغه‌های ما این است که حجاج زمان کمتری در عربستان باشند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت از آغاز پروازهای حج تمتع از ۲۴ اردیبهشت ماه خبر داد وگفت:یکی از دغدغه‌های ما این است که حجاج زمان کمتری در عربستان باشند.

غلامرضا رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در نشست هم‌اندیشی حج تمتع 1403 با بیان این‌که زائران خانه خدا در قالب 622کاروان به سرزمین وحی می‌روند، اظهار کرد: عملیات حج تمتع از 24 اردیبهشت آغاز و تا 3 خرداد روزانه 2100 زائر عازم کشور عربستان می‌شوند.

وی ادامه داد: از 4 تا 17، روزانه 4000زائر و از 18 تا 21 خرداد روزانه 2100 زائر راهی سرزمین وحی می‌شوند. یکی از دغدغه‌های ما این است که حجاج  زمان کمتری در کشور عربستان باشند و این موضوع ارتباط مستقیم با افزایش ناوگان دارد.

وی با بیان اینکه تمام هماهنگی لازم برای برگزاری عملیاتی موفق در حج تمتع 1403 به‌عمل آمده است، گفت: تمامی دستگاه‌های مربوطه از آمادگی کامل برخوردار هستند و عوامل حج پیش از اعزام نخستین کاروان ایرانی در کشور عربستان حضور خواهند داشت.

رضا نخجوانی مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران نیز در این نشست، اظهار کرد: 58هزار و 621 زائر خانه خدا از فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها عازم مدینه منوره و مکه مکرمه خواهند شد.

وی اضافه کرد: هریک از نهادهای مربوطه به وظایف خود آگاه هستند و به‌خوبی می‌دانند کوچکترین ناهماهنگی در این عملیات عظیم هزینه‌های سنگینی برای زائران و آبروی نظام جمهوری اسلامی به همراه خواهد داشت.

وی بیان کرد: تجربه سال‌های گذشته و بررسی نقاط ضعف و قوت عملیات‌های پیشین حج تمتع این امکان را فراهم می‌کند تا شاهد برگزاری عملیات مطلوبی در حج تمتع 1403 در فرودگاه‌های کشور باشیم.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
اقتصادنیوز
دکمه بازگشت به بالا