جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

زمان اجراء طرح زوج و فرد در تهران اعلام شد

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: از فردا تا روز چهارشنبه طرح زوج و فرد در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا اجرا می‌شود.

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور دراین‌باره گفت: با تصمیم کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای تهران از فردا تا پایان روز چهارشنبه تردد خودروها در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا بر اساس پلاک زوج و فرد بوده و در این مدت تردد فقط بر اساس رقم آخر پلاک خودروها خواهد بود.

وی گفت: بر اساس مصوبات کمیته آلودگی هوای شهر تهران، فردا یکشنبه تنها خودروهایی می‌توانند در این محدوده تردد کنند که رقم سمت راست آخر پلاک آنها فرد و روز دوشنبه خودروهای با پلاک زوج حق تردد خواهند داشت و همین طور تا پایان روز چهارشنبه این طرح اجرا خواهد شد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: با تقویت و  استقرار بیشتر  تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در محدوده های اعلامی، این  طرح به صورت جدی اجرا و با خودروهای متخلف به وسیله دوربین‌ها و نیز ماموران برخورد خواهد شد.

وی درباره اقدامات پلیس برای کاهش آلودگی هوا نیز گفت: تا به امروز برگه معاینه فنی شش هزار خودرو که  برگه معاینه فنی داشته ولی دودزا بوده  و هوا را آلوده کرده بودند ابطال شده و ابن خودروها باید مجدد برای اخذ معاینه فنی به مراکز مربوطه اعزام شوند.

موسوی‌پور افزود: از فردا نیز مجدد و در ادامه اجراب این طرح، اگر خودرویی دارای برگه  معاینه فنی باشد ولی با رویت همکاران بنده ملاحظه شود که دودزا بوده  یا هوا را آلوده می‌کند با این خودروها نیز برخورد قانونی لازم صورت می‌پذیرد.

موسوی‌پور گفت : امروز  در کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران همچنین طرح  ممنوعیت و محدودیت  ورود کامیون‌ها به شهر تهران نیز مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات خوبی برای آن در نظر گرفته شد که متعاقبا اعلام می‌شود.

وی گفت: اجرای این طرح از در منازل نیست و فقط در محدوده طرح زوج و فرد سابق و یا همان طرح آلودگی هوای کنونی اجرا خواهد شد و تا پایان روز چهارشنبه نیز ادامه خواهد داشت،

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت : راکبین و دارندگان موتورسیکلت ها هم در نظر داشته باشند که اگر وسیله آنان نیز دودزا باشد با آنها نیز طبق قانون برخورد و از تردد آنها جلوگیری خواهد شد.

گفتنی است که محدوده کاهش آلودگی هوا در تهران از شمال به بزرگراه شهید همت، از غرب به بزرگراه‌های شهید چمران و شهید نواب صفوی، از شرق به بزرگراه امام علی و از جنوب به بزرگراه بعثت محدود می‌شود.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا