جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

زمان افزایش نرخ سفر عتبات اعلام شد

به معاون امور عتبات سازمان حج و زیارت تغییر نرخ‌های جدید سفر عتبات عالیات طبق روال هر سال در اردیبهشت ماه اعلام و اجرایی خواهد شد.

سفر عتبات عالیات از قدیم و الایام جزو برنامه‌های اصلی سفر مردم قرار داشت تا با حضور در عراق حرمین شریف ائمه اطهار را زیارت کنند.

در سال‌های اخیر با رایزنی‌های انجام شده و تسهیل در انجام این سفر حضور زائران ایرانی در شهر‌های زیارتی عراق بیش از پیش افزایش پیدا کرده به طوری که برخی کاروان‌ها هر هفته عازم عتبات عالیات می‌شود و در تمامی ایام سال با حضور در شهر‌های نجف و کربلا شاهد حضور گسترده زائران ایرانی هستیم به طوری که معاون امور عتبات سازمان حج و زیارت تعداد زائران اعزامی توسط این سازمان را در ماه مبارک رمضان ۴۷ هزار و ۳۰۰ نفر اعلام کرد که براساس اعزام زائران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

مسئله مهمی که در ماه‌های اخیر کاروان‌های زیارتی را با مشکل مواجه کرده نوسان قیمت دلار است که منجر به افزایش هزینه‌ها در کشور عراق شده است، آقای یزدی مدیر یکی از کاروان‌های زیارتی به ما گفت: این روز‌ها اعلام قیمت کاروان عتبات سخت شده، چون با افزایش قیمت دلار تمام هزینه‌های ما در عراق هم افزایش پیدا می‌کند و این موضوع پرداخت‌ها را در عراق با مشکل مواجه کرده است.

رئیس جمهور در سومین جلسه شورای عالی حج با بیان اینکه سفر آسان، ارزان و دلنشین سه رکن مهم برنامه‌های زیارتی است، از دستگاه‌های متولی خواست، با برداشتن موانع از پیش روی مردم، برای کم‌هزینه کردن زیارت برنامه‌ریزی کنند.

در دولت سیزدهم مقداری از این موانع با رایزنی‌های دیپلماتیک برداشته شده و زائران به راحتی به عتبات عالیات سفر می‌کنند، اما افزایش هزینه‌های سفر در ماه‌های اخیر برخی زائران را از این سفر زیارتی منصرف کرده است.

محمدی معاون امور عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص نرخ‌های کاروان‌های عتبات گفته، هم اکنون برای سفر‌های ۷ شب و ۸ روز از مبدا تهران در قالب اعزام زمینی مبلغ ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و بنا به تقاضای متقاضیان با کیفیت بالاتر مبلغ ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دریافت خواهد شد و سفر هوایی از مبدا تهران مبلغ ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تا ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بنا به نوع کیفیت اسکان و پذیرایی زائران باید پرداخت کنند.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص نرخ‌های جدید امسال گفته، مبالغ دریافتی از متقاضیان سفر عتبات عالیات در حال حاضر بر اساس تعرفه سال گذشته اعمال می‌شود و تغییر نرخ‌های جدید طبق روال هر سال در اردیبهشت ماه اعلام و اجرایی خواهد شد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
دکمه بازگشت به بالا