جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

زمان ثبت‌نام آزمون سردفتری مشخص شد

سخنگوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ثبت‌نام آزمون سردفتری در اسفند ماه سال جاری انجام می‌شود.

صفدر کشاورز سخنگوی سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: طبق صحبتی که با سازمان سنجش کردیم ثبت نام برای آزمون ۱۴۰۲ سردفتران اسناد رسمی اسفند ماه انجام می‌شود.

کشاورز همچنین در مورد آزمون سال ۱۴۰۱ سردفتری اسناد رسمی گفت: ۳ هزار و ۸۶۲ نفر از پذیرفته شدگان هنوز مدارک خود را در درگاه ملی مجوز‌های کشور بارگزاری نکردند. یک هزار و ۶۰۰ نفر از افرادی هم که مدارک بارگزاری کرده اند باید مدارک خود را تکمیل کنند.

وی افزود: تاکنون ۴۴۸ ابلاغ سردفتری اسناد رسمی صادر شده است.

کشاورز در نشست خبری خود در ۸ آذر ۱۴۰۲ درباره آزمون سردفتری گفته بود: طبق ماده ۳ قانون تسهیل، سازمان ثبت اسناد باید هر سال از طریق سازمان سنجش آزمون سردفتری را برگزار کند و تعیین شده بود کسانی که ۷۰ درصد امتیاز یک درصد برتر را کسب کنند، پذیرفته شوند که با استفساریه از مجلس اینطور تعیین شده که هر کسی بیش از میانگین وزنی قبول‌شده‌ها، نمره کسب کند در آزمون پذیرفته می‌شود، اما توجه داشته باشید که سایر ضوابط و مقررات به قوت خود باقی ماندند، از جمله مواد ۱۲ و ۱۵ قانون دفاتر اسناد رسمی. در آزمون سردفتری آذرماه سال گذشته طبق اعلام سازمان سنجش، ۹۵۳۴ نفر قبول شدند که ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ به ما اعلام شد و بعد به پذیرفته‌شدگان اطلاع‌رسانی شد.

حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز ۱۴ آذرماه سالجاری گفته بود که هم اکنون ۸ هزار و ۵۰۰ سردفتر اسناد رسمی در کل کشور مشغول فعالیت هستند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
دکمه بازگشت به بالا