جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

زنگ خطر سرویس های اطلاعاتی غرب پس از مرگ پسر بن لادن

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از روزنامه ساندی میرر، سرویس های اطلاعاتی غرب در صدد نفوذ در بخش داخلی گروه القاعده هستند تا مانع از انتقام و خشم تروریست ها شوند.

یک تحلیلگر امنیتی- اطلاعاتی به ساندی میرر گفت: حمزه بن لادن فردی بی تجربه بود اما وی به عنوان بخشی از مشهورترین متفکر ترور جهان شناخته شده بود.

به گفته وی، گروه تروریستی القاعده حتی بدون حضور حمزه بن لادن برای کشورهای غربی یک خطر جدی و آشکار به حساب می آید.

این تحلیلگر اطلاعات غربی اضافه کرد: اسامه بن لادن امیدوار بود که روزی حمزه، رهبری القاعده را بر عهده بگیرد.

شبکه آمریکایی “ان‌ بی‌ سی‌” نیوز نهم مردادماه به نقل از منابع اطلاعاتی این کشور از احتمال مرگ حمزه پسر اسامه بن‌لادن رهبر القاعده خبر داد.

به گزارش این رسانه، مقامات آمریکایی جزییاتی از محل و زمان دقیق کشته شدن حمزه بن لادن یا نقشی که واشنگتن در کشته شدن وی داشته، اعلام نکرده اند.

ان بی سی در عین حال گزارش داده که این حمله با مدیریت آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) صورت گرفته است.

وزارت خزانه داری آمریکا ۱۰ اسفند ۹۷ اعلام کرد؛ ارائه اطلاعاتی که منجر به بازداشت حمزه بن لادن شود، یک میلیون دلار پاداش به همراه دارد.

حمزه، پیشتر آمریکا را تهدید کرده بود که برای انتقام خون پدرش که ماه می ۲۰۱۱ ( ۱۳۹۰) کشته شد، به ایالات متحده حمله خواهد کرد.

حمزه متولد سال ۱۹۸۹ با تابعیت عربستانی و داماد «محمد عطا» رباینده اصلی و مغز متفکر حملات به برج دوقلوی مرکز تجارت جهانی است.

بر اساس نامه بن لادن که از ساختمان «ابیت آباد» پاکستان- جایی که در آن کشته شد- به دست آمده، بنیانگذار القاعده، پسرش را برای جایگزینی خود و رهبری این گروه آماده می کرد.

منبع: خبرگزاری برنا

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا