جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

سازمان ملی نظارت در کشور تشکیل شود

[ad_1]
61652564

ایسنا/مرکزی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ضعف نظارت در کشور می‌طلبد که هر چه سریع‌تر سازمان ملی نظارت در سطوح مختلف تشکیل و بعد نظارتی تقویت شود.

محمود احمدی‌بیغش در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده است که دستگاه های نظارتی در کشور نتوانسته‌اند در حوزه وظایف و ماموریت‌های خود به خوبی عمل کنند، اظهار کرد: اگر دستگاه های نظارتی به وظایف خود به خوبی عمل می‌کردند و ضعف نظارتی در کشور وجود نداشت، امروز شاهد بروز برخی مشکلات در حوزه‌های گوناگون نبودیم.

وی با اشاره به اینکه نظارت یکی از اجزای اصلی مدیریت بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار کرد: به دلیل ضعف نظارتی در کشور پیشنهاد تشکیل سازمان ملی نظارت در کشور را که زیر نظر مجلس فعالیت کند مطرح کردم. این سازمان می‌تواند در همه امور کشور نظیر حوزه سلامت، امنیت، معیشت و موضوعاتی همچون سیستم بانکی، بیمه‌ها، شرکت‌ها، گمرک، سازمان غذا و دارو، شهرداری‌ها، املاک تملیکی حتی آموزش و … ورود کند.

احمدی‌بیغش بیان کرد: معتقدم حتی آن توقعی که مردم از دیوان محاسبات دارند برآورده نشده است، ضمن اینکه دیوان محاسبات در همه امور نمی‌تواند ورود کند. بر این اساس ضرورت شکل‌گیری سازمان ملی نظارت برای نظارت صحیح در تمامی سطوح کشور برای حل مشکلات احساس می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه نبود نظارت درست و برخی سوء‌مدیریت‌ها زمینه ساز بروز مشکلات عدیده‌ای در کشور شده است، تاکید کرد: نبود نظارت صحیح و سالم در کشور آسیب‌زاست و تشکیل سازمان ملی نظارت می‌تواند خلاء ناشی از نبود نظارت سالم را پر کند.

وی تصریح کرد: ساختار و نحوه فعالیت سازمان ملی نظارت با کار مطالعاتی تدوین شده است و  زیرساخت‌های مورد نیاز برای تشکیل این سازمان بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

آلودگی شازند در حد انفجار است

نماینده شازند در ادامه با اشاره به مشکل آلودگی های زیست محیطی در حوزه انتخابیه اش، اظهار کرد: شهرستان شازند به لحاظ استقرار صنایع بزرگ و آلاینده در حد انفجار است و تبعات زیست محیطی زیادی متاثر از آلودگی برخی صنایع متوجه مردم این منطقه است.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت صنایع آلاینده در شهرستان شازند فاجعه انسانی و زیستی به همراه دارد، اظهار کرد: متاسفانه اخیرا یک شرکت متخلف با استفاده از رانت و با کمک برخی از مسئولان استانی و هیات دولت موفق به اخذ برخی مجوزها شده و به صورت غیرقانونی اقدام به ساخت و ساز در محدوده شهرستان شازند کرده است که اگر این اتفاق شکل بگیرد، قطعا یک فاجعه انسانی و زیستی در این منطقه رخ خواهد داد.

این نماینده مردم در خانه ملت تصریح کرد: برخی مواضع و اظهارات اینجانب موجب طرح مسائلی مبنی بر مخالفت اینجانب با ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری شده و برخی به این بهانه اقدام به جوسازی و فضاسازی می کنند، در حالی که به هیچ عنوان مخالف سرمایه گذاری، توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال نیستم و هشدار بنده نیز صرفا به دلیل آلاینده بودن این واحد تولیدی و صنعتی است و راهکار آن دور کردن از شهرستان شازند است.

وی با تاکید بر اینکه سلامت مردم  خط قرمز ماست، افزود: قطعا سلامت مردم شهرستان شازند با آغاز فعالیت این شرکت به طور مضاعف آسیب جدی خواهد دید و بنده در روزهای آینده جزئیات بیشتری از این اقدام غیرقانونی در سایه بهره گیری از رانت سیاسی و … را بیان خواهم کرد.

احمدی بیغش گفت: فعالیت این شرکت با آلایندگی همراه خواهد بود و تنها راهکار این است که جانمایی استقرار آن از محدوده شهرستان شازند به شعاع 30 کیلومتر فاصله بگیرد تا آلودگی متوجه مردم این منطقه نشود.

وی با تاکید بر اینکه نباید سلامت مردم را فدای منافع اقتصادی کرد، گفت: سرمایه گذاران این شرکت حاضر نیستند حتی از شازند تا ورودی سرزمینی شهرستان ملایر که 20 کیلومتر است لوله گذاری کنند یا با تانکر مواد را حمل کنند و استدلال آنها این است که لوله گذاری هزینه بردار است و حمل با تانکر ترافیک ایجاد می کند.

احمدی بیغش تصریح کرد: در برابر این استدلال غیر منطقی باید گفت که آنها بدنبال کسب منافع نجومی هستند و حاضر نیستند ریالی از سودآوری حاصل از فعالیت این شرکت کاهش یابد و ابتلای مردم به انواع بیماری‌های صعب‌العلاج برای آنها مهم نیست. باید زیان های فعالیت این شرکت را برای مردم بازگو کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا