جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

سامانه یکپارچه خودرو باز شد

از آخرین ساعات دوشنبه ششم شهریورماه، سامانه یکپارچه خودرو باز شد و در اختیار متقاضیان قرار گرفت. محصولات قابل انتخاب برای این گروه از متقاضیان، خودروهای کرمان موتور و مدیران خودرو اعلام شده‌اند.

از آخرین ساعات دوشنبه ششم شهریورماه، سامانه یکپارچه خودرو باز شد و در اختیار متقاضیان قرار گرفت. سه درصد از متقاضیان که طی مرحله دوم این سامانه با پیغام عدم تخصیص مواجه شده بودند، اکنون قادر به انتخاب خودرو هستند. محصولات قابل انتخاب برای این گروه از متقاضیان، خودروهای کرمان موتور و  مدیران خودرو اعلام شده‌اند.

نه مدل خودرو از بین محصولات کرمان موتور و مدیران خودرو قابل انتخاب توسط متقاضیان خواهند بود. محصولات کرمان موتور در این لیست را جک S5، جک S3، کی ام سی K7 و کی ام سی J7 تشکیل می‌دهند. محصولات مدیران خودرو نیز شامل آریزو 6 پرو، فونیکس FX، تیگو 7 پرو، ام وی ام X55 پرو و ام وی ام X22‌ هستند.

با توجه به عدم حضور جک J4 در بین خودروهای جایگزین، ام وی ام X22 و جک S3 ارزان‌ترین گزینه‌های موجود در این لیست را تشکیل می‌دهند. بنابر اعلام «مهدی تقدسی»، مدیر طرح یکپارچه خودرو، این خودروها با موعد تحویل سه ماهه یا 90 روزه به متقاضیان تحویل داده می‌شوند. در همین زمان کرمان موتور روز گذشته شرایط فروش جدیدی را اعلام کرده است.

سامانه یکپارچه خودرو برای متقاضیان خودروهای مونتاژی نیز در دسترس است

علاوه بر افرادی که با پیغام عدم تحویل خودرو مواجه شده بودند، گروه دیگری از متقاضیان نیز قابلیت تغییر خودرو انتخابی را دارند. افرادی که تاریخ تحویل خودروهای آن‌ها برای دو خودروساز کرمان‌موتور و مدیران‌خودرو در فصول آتی مشخص شده است (یعنی پاییز و زمستان ۱۴۰۲ و سال ۱۴۰۳)، امکان ثبت نام وجود دارد. این گروه از افراد نیز می‌توانند همان خودروهای ثبت‌نام‌شده خود یا دیگر خودروهای این  خودروسازان را زودتر تحویل بگیرند.

ادامه مطلب
قیمت کارخانه ای خودرو + جدول / شرایط فروش و فوری محصولات گروه خودروسازی سایپا

بنابر اعلام مدیر سامانه یکپارچه، تنها 10 درصد مشتریان کرمان موتور طی ماه‌های گذشته اقدام به تکمیل وجه کرده بودند. بنابراین بخش قابل‌توجهی از ظرفیت این خودروساز خالی مانده‌ است. بااین‌حال برای متقاضیان خودروهای سایپا این شرایط اعمال نشده است. براساس گفته‌های مهدی تقدسی، نیمی از متقاضیان خرید خودروهای سایپا طی ماه‌های اخیر تکمیل وجه نکرده‌اند. سایپا در همین حال شرایط پیش‌فروش خودروهایش را با موعد تحویل سال آینده اعلام می‌کند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
اقتصادنیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا