جدیدترین و آخرین اخبار داغ ورزشی

ستاره استقلال در آستانه پیوستن به تیم اروپایی

به گزارش مشرق، این روزها اخبار جدیدی دربار‌ه اللهیار صیادمنش و انتقال او به فنرباغچه شنیده می‌شود. گویا او با رقم بالایی که برای یک نوجوان در فوتبال ایران یک رکورد است به فروش رفته و حتی باشگاه استقلال بخشی از این رقم را هم

دریافت کرده است. حتی شنیده می‌شود قرارداد اللهیار صیادمنش با فنرباغچه ترکیه ۴ ساله است و در قراردادش حق بازی در تیم اصلی و امتیاز گلزنی، پاس گل و پنالتی هم نوشته شده. انتقالی که به سود هر دو طرف خواهد بود. استقلال بخشی از مشکلات مالی‌اش را برطرف می‌کند و صیادمنش هم می‌تواند بازی در یک لیگ معتبر را تجربه کند. انتقالی دو سر برد برای استقلال و مهاجم ۱۷ ساله‌اش.
جام جهانی نوجوانان در هند، پدیده‌های بسیاری را به فوتبال دنیا معرفی کرد. به این نام‌ها توجه کنید. جیان بریستر (انگلیس-لیورپول)، آبل رویز (اسپانیا-بارسلونا)، آمینه گوری (فرانسه-المپیک مارسی)، یان آرپ (آلمان- هامبورگ)، جادون سانچو (انگلیس- دورتموند)، فیلیپ فودن (انگلیس-منچسترسیتی)، سرجیو گومز (اسپانیا- دورتموند) این آخری را دورتموند با رقم ۳ میلیون یورو از بارسلونا خریده و روی او سرمایه‌گذاری کرده است.

این ستاره‌ها بهترین بازیکنان جام جهانی نوجوانان بودند که جملگی قبل از ۱۸ سالگی در لیگ‌های معتبر بازی کرده‌اند. جادون سانچو با درخشش در دورتموند، توسط گرت ساوت‌گیت حتی به تیم ملی انگلیس دعوت شده و قرار است در ترکیب سه‌شیرها بازی هم بکند. یا یان آرپ فصل قبل موفق شد ۲ گل برای هامبورگ در بوندس‌لیگا به ثمر برساند.
در میان برترین‌های جام جهانی نوجوانان، فقط بازیکنان ایرانی هستند که هنوز خوشبخت نشده‌اند. نمونه‌اش همین اللهیار صیادمنش که به جای بازی در یک لیگ بزرگ، پیراهن استقلال را پوشیده و البته نشان داده چه بازیکن قابلی است.
اللهیار صیادمنش قبل از درخشش در جام جهانی نوجوانان، با سایپا قرارداد بست اما خیلی زود آن را فسخ کرد چون آرزوهای بزرگی در سر داشت و یکی از آنها پیشنهاد گالاتاسرای به او بود.
پیشنهادی که البته به نتیجه نرسید تا اللهیار برای لیگ هجدهم پیراهن استقلال را بپوشد و زیر نظر وینفرد شفر خودی نشان بدهد.
صیادمنش که هنوز ۱۷ سالش تمام نشده، در لیگ هجدهم ۱۵ بار در ترکیب استقلال قرار گرفته و شاید اگر آسیب‌دیدگی سراغش نمی‌آمد، تعداد بازی‌های او در ترکیب تیم شفر بیشتر هم می‌شد. صیادمنش در این بازی‌ها، ۷۱۳ دقیقه در زمین حضور داشته و ۲ گل هم وارد دروازه حریفان کرده. اولی مقابل نفت در مسجدسلیمان و دومی برابر نفت‌آبادان در ورزشگاه آزادی. او تنها بازیکن متولد دهه ۸۰ است که برای استقلال گل زده و به بازیکن مهمی تبدیل شده است.
درخشش در جام جهانی نوجوانان و همچنین پوشیدن پیراهن استقلال و گلزنی برای این تیم در ۱۷ سالگی باعث شده تا استعدادیاب‌های باشگاه مشهور فنرباغچه در ترکیه سراغ این مهاجم بیایند و برای جذب او با استقلال وارد مذاکره شوند. همین مذاکره‌ها باعث شده تا از حالا خیلی‌ها او را لژیونر جدید استقلال در فوتبال اروپا معرفی کنند. درست مانند مجید حسینی که ابتدای فصل پیراهن ترابزون‌اسپور را پوشید و در سوپرلیگ ترکیه بازی کرد.
اخبار جدیدی دربار‌ه اللهیار صیادمنش و انتقال او به فنرباغچه شنیده می‌شود.
گویا او با رقم بالایی که برای یک نوجوان در فوتبال ایران یک رکورد است به فروش رفته و حتی باشگاه استقلال بخشی از این رقم را هم دریافت کرده است.
حتی شنیده می‌شود قرارداد اللهیار صیادمنش با فنرباغچه ترکیه ۴ ساله است و در قراردادش حق بازی در تیم اصلی و امتیاز گلزنی، پاس گل و پنالتی هم نوشته شده. انتقالی که به سود هر دو طرف خواهد بود.
استقلال بخشی از مشکلات مالی‌اش را برطرف می‌کند و صیادمنش هم می‌تواند بازی در یک لیگ معتبر را تجربه کند. آن‌هم در ۱۷ سالگی که خیلی از بازیکنان هنوز در رده نوجوانان یا جوانان بازی می‌کنند و در آرزوی حضور در تیم بزرگسالان باشگاه خود شب و روز می‌گذرانند.

منبع: مشرق نیوز

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا