جدیدترین و آخرین اخبار داغ ورزشی

سه باشگاه ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند

صفحه رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در صفحه توییتری خود اعلام کرد که سه باشگاه ایرانی پرسپولیس، استقلال و گل‌گهر سیرجان از حضور در فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ محروم شدند و نمی‌توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند.

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان از لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۲ حذف شدند.

صفحه رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در صفحه توییتری خود اعلام کرد که سه باشگاه ایرانی پرسپولیس، استقلال و گل‌گهر سیرجان از حضور در فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ محروم شدند و نمی‌توانند در این دوره از مسابقات شرکت کنند.

کمیته مستقل کنترل AFC اعلام کرده که این سه باشگاه نتوانسته‌اند معیارهای ضروری (مطابق بندهای ۳.۱ و ۳.۲ اساسنامه صدور مجوز برای باشگاه در AFC) را فراهم کنند و مطابق آن نباید اجازه ورود به لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ را داشته باشند. به علاوه این کمیته اعلام کرده که مدارک اضافی ارائه شده از سوی باشگاه گل گهرسیرجان را هم رد کرده است. پرونده این سه باشگاه به دبیرخانه کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون فوتبال برای بررسی و اقدام ارجاع داده شد.

چند روز پیش بود که نامه‌ای از کنفدراسیون فوتبال AFC برای فدراسیون فوتبال آمد که این سه باشگاه مشکلاتی جدی در راه کسب مجوز حرفه‌ای دارند و احتمال حضورشان در فصل جدید مسابقات لیگ قهرمانان بعید است. با این وجود تلاش‌هایی برای حل مشکل انجام شد و دفاعیاتی نیز به محل کنفدراسیون ارسال شد اما مورد قبول واقع نگردید و این سه باشگاه نمی‌توانند در این فصل به ACL بروند.

با این شرایط تنها تیم‌های سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان نماینده‌های کشورمان در لیگ قهرمانان اسیای پیش رو هستند.

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا