جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

شاخص کل بورس، امروز ۶ آذر ۱۴۰۱

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۲هزار واحدی روبرو شد.

در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۶ میلیارد و ۵۵۶ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۳۶۶ میلیارد تومان در بیش از ۳۱۷ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲ هزار و ۲۳ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۰۶ هزار و ۱۸۶ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت تهران شد و در مقابل شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، ملی صنایع مس ایران و ایران خودرو با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۴۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۴ هزار و ۷۷۱ میلیارد تومان در ۱۷۳ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۰ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۵۵۴ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پلیمر آریا ساسول، آهن و فولاد غدیر ایرانیان و بیمه پاسارگاد، و بیشترین اثر مثبت بر این نماگر به نام شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و بیمه کوثر شد.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
۴۴۰ هزار فقره چک جدید به متقاضیان تحویل داده شد
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا