جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

شاخص کل بورس امروز 1402/01/05 مشخص شد

شاخص کل بورس تهران در روز شروع به کار خود در سال ۱۴۰۲ به بالاترین رقم ۳۱ ماه اخیر رسید و با صعودی چشمگیر مرز ۲ میلیون واحد را فتح کرده است.

شاخص کل بورس امروز شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ با رشد بیش از ۳۷ هزار واحدی به عدد یک میلیون و ۹۹۸ هزار واحد رسید که از ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ تاکنون بی‌سابقه است.

بدین ترتیب شاخص کل بورس در روز شروع به کار خود در سال ۱۴۰۲ به بالاترین رقم ۳۱ ماه اخیر رسید. به نظر می‌رسد شاخص کل بورس به زودی به عدد ۲ میلیون واحد برسد که پیش از این در مرداد ۱۳۹۹ آن را تجربه کرده بود اما این بار دیگر خبری از رشد شتابان بورس با سیاسی‌کاری دولت نیست.

در دولت گذشته در سال ۱۳۹۹ با هدف رفع کسری بودجه دولت و فروش سهام شرکت‌های دولتی، رئیس‌جمهور وقت (حسن روحانی) مردم را به سرمایه‌گذاری در بورس دعوت کرد و پس از فروش سهام شرکت‌های دولتی با گران‌ترین رقم به مردم، بورس به حال خود رها شد که موجب سقوط سنگین آن و زیان میلیون‌ها سهامدار شد که با دعوت حسن روحانی وارد بورس شده بودند.

در دولت سیزدهم، از مداخله مستقیم در بورس و فریب سهامداران جلوگیری شده و بازار سهام عمدتا بر مبنای ارزندگی سهام‌ شرکت‌ها و شرایط واقعی بازار پیش رفته است.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
پیش بینی بورس امروز ۶ آذر ۱۴۰۱ /شیب نزولی شاخص در بازار روز گذشته
منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا