جدیدترین و آخرین اخبار داغ سلامت

شرایط دریافت مجوز مهدکودک اعلام شد

نحوه دریافت مجوز تأسیس و فعالسازی خدمات کودکستانی برای دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی اعلام شد.

سازمان تعلیم و تربیت کودک اعلام کرد: در پی رهنمودهای رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار در خصوص برنامه‌ریزی و اقدام لازم برای راه‌اندازی مهدکودک در ادارات و سازمان‌های دولتی، اقدامات مهمی در همین راستا انجام شده است.

در راستای ماده ۲۲ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با هدف تکریم و حفظ حقوق مادر و کودک، امکان دریافت مجوز تأسیس و فعالسازی کودکستان برای دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی وجود داشته و قابل استفاده است.

بر همین اساس، سازمان تعلیم و تربیت کودک، راهنمای دریافت مجوز تأسیس و فعال‌سازی خدمات کودکستانی برای دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی را آماده کرده که از طریق لینک https://koodak.medu.gov.ir/fa/node/۷۹۴۰۳ قابل دسترسی برای عموم است.

همچنین به منظور فراهم‌سازی شرایطی جهت استفاده عموم مردم از این دست از خدمات، فهرست کودکستان‌های فعال دارای مجوز هر منطقه، ناحیه یا اداره کل آموزش و پرورش استان، قابل استعلام بوده و به‌زودی در سامانه کودکستان‌یاب smttk.gov.ir قابل دسترسی خواهد بود.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
دنیای اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا