جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

شرکت ملی نفت چین: نفتکش حامل نفت ایران متعلق به بانک کونلون نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت سی ان پی کپیتال چین، بازوی مالی شرکت ملی نفت چین امروز اعلام کرد که بانک کونلون هیچ ارتباطی با نفتکش حامل نفت ایران که عازم سواحل شرق آسیاست

ندارد. بانک کونلون متعلق به شرکت سی ان پی سی کپیتال است.
دولت آمریکا اوایل این هفته به دولت هنگ کنگ هشدار داده بود که به یک نفتکش حامل نفت خام ایران اجازه ندهد در بندر این شهر پهلو بگیرد و هر نهادی که به این کشتی خدمات ارائه دهد تحریم های آمریکا را نقض کرده است.
یک مقام دولت آمریکا که نخواسته بود نامش فاش شود گفته بود، نفتکش پاسیفیک براوو متعلق به بانک کونلون چین است. اما اکنون مقامات شرکت سی ان پی سی کپیتال که بانک کونلون زیرمجموعه آنهاست می گویند: «بررسی های ما نشان می دهد که نفتکش پاسیفیک براوو و محموله ای که حمل می کند، هیچ ارتباطی با بانک کونلون ندارد.» این شرکت اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه نکرده است.
از پیش از آغاز دور قبلی تحریم های غرب علیه ایران در سال 2012، بانک کونلون اصلی ترین کانال مالی برای نقل و انتقال پول بین ایران و چین بوده است. شرکت سی ان پی سی کپیتال از اواخر سال 2016 بخش عمده سهام این بانک را در اختیار دارد. بانک کونلون در سال 2006 و با هدف پرداخت پول نفت خریداری شده از ایران توسط چین تاسیس شده است.
در همین حال، آخرین داده های کشتیرانی موسسه رفینیتیو ایکون نشان می دهد که نفتکش پاسیفیک براوو روز پنجشنبه با عبور از سریلانکا وارد آبراه های پرتردد خلیج مالاکا شده که یکی از مسیرهای مهم کشتیرانی در شرق آسیا به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا