جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسیجدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

طرح جدید مجلس برای متاهل ها + جزئیات

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس می‌گوید: طرحی را تدوین کرده‌ایم که بر اساس اگر دختر و پسری ۹ ماه زیر یک سقف نبودند، بتوانند طلاق بگیرند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی با اشاره به سرنوشت اصلاح قانون مهریه در کشور بیان کرد: این طرح هم اکنون در نوبت صحن علنی مجلس جهت بررسی قرار دارد.

وی تاکید کرد:طرح اصلاح قانون مهریه یکی از مسائل بسیار مهم کشور تلقی می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این طرح می تواند ۳۴ هزار زندانی را از زندان نجات می دهد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین در این طرح آورده ایم به عنوان مثال اگر خانمی مهریه خود را اخذ کرده اما ۱۰ الی ۱۵ سال است که همسرش وی را طلاق نمی دهد، بتواند طلاق بگیرد.

وی تاکید کرد: همچنین در این طرح آورده ایم که اگر دختر و پسری ۹ ماه زیر یک سقف نبودند، بتوانند طلاق بگیرند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ۵۰ امضای برای در اولویت قرار گرفتن این طرح در مجلس جمع آوری شده و به زودی در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در جریان این طرح تاکید کردیم که اگر فردی مهریه همسرش را دارد و نمی دهد، باید زندانی شود و فردی هم که استطاعت پرداخت مهریه را ندارد، باید کار کند و بدهی همسرش را پرداخت کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پیش تر ما در این زمینه قوانین لازم را نداشتیم و متاسفانه زندانی مهریه از داخل زندان اثبات می کرد که معسر است. در حال حاضر ما گفته ایم که زن اثبات کند که همسرش دارد و مهریه اش را نمی دهد،اگر فرد نداشت و زن آن فرد قبول داشت چرا باید آن فرد را زندانی کنیم.

وی تاکید کرد: همچنین گفته ایم که اگر مرد پیش از طلاق اموال خود را به نام دیگری بزند و ادعا کند که استطاعت مالی ندارد، مورد جریمه قرار گیرد. ما گفته ایم که اگر فرد قبل و بعد از طلاق اموالی را به نام کسی کرده باشد و این موضوع برای دادگاه روشن شود،آن فرد مورد جریمه قرار گیرد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
خبر انلاین
دکمه بازگشت به بالا