جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

غیرقانونی بودن خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن

رئیس اداره برنامه‌ریزی مسکن و بازآفرینی راه‌وشهرسازی زنجان از ممنوعیت و غیرقانونی بودن خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن در استان خبر داد.

بهزاد کردلو امروز (چهارشنبه ۲۰ تیرماه) با اشاره به موضوع ممنوعیت خرید و فروش امتیاز مسکن ملی اظهار کرد: یکی از برنامه‌های وزارت راه‌وشهرسازی تامین مسکن در قالب نهضت ملی مسکن برای افراد واجد شرایط، طبق دستورالعمل‌های مربوطه است، اما متاسفانه بعضی از سوداگران تحت عنوان خرید، اقدام به اخلال در شبکه توزیع می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه به اتحادیه‌های املاک در سراسر کشور اعلام شده است که حق تنظیم قرارداد خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن در این حوزه را ندارند، اظهار کرد: ادارات ثبت اسناد و املاک کشور هم به دفاتر ثبت اسناد اعلام کرده که حق تنظیم سند در این خصوص را ندارند.

رئیس اداره برنامه‌ریزی مسکن و بازآفرینی راه‌وشهرسازی زنجان، افزود: مطابق «ماده ۱۳» قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بهاء هم به این موضوع تاکید شده که بنگاه‌های املاک حق تنظیم قرارداد برای امتیاز مساکن حمایتی را ندارند.

کردلو تاکید کرد: از ابتدای طرح نهضت ملی مسکن به سازمان‌های مربوطه ازجمله اتحادیه مشاوران املاک، اتاق اصناف، اداره صمت، اداره ثبت اسناد و املاک، معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و دادستانی در استان نیز این موضوع ابلاغ شده که ممنوعیت خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن اطلاع‌رسانی شود.

وی گفت: از زمان ثبت‌نام نیز در فرم‌های ثبت‌نام به متقاضیان اطلاع‌رسانی لازم صورت گرفته که خرید و فروش مسکن ملی ممنوع بوده و غیرقانونی است.

رئیس اداره برنامه‌ریزی مسکن و بازآفرینی راه‌وشهرسازی استان زنجان تصریح کرد: همچنین از طریق اتاق اصناف به اتحادیه مشاوران املاک ابلاغ شده که بنگاه‌های معاملات املاک، قرارداد خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن را تنظیم نکنند و این امر غیرقانونی است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
فرتاک نیوز
دکمه بازگشت به بالا