جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

فرجام جدال ایران و آمریکا ؛ خاورمیانه به زودی منفجر می شود؟!

د. کامل خالد الشامی در رای الیوم نوشت: با وجود صافی آسمان و خالی بودن آن از ابرهای سیاسی، باید گفت منطقه در آرامش قبل از طوفان قرار دارد. ایالات متحده قصد دارد بخش دوم تحریمهای خود علیه ایران را اجرا
کند؛ بدین معنا که می خواهد مانع از صادرات یک میلیون و هفتصد هزار بشکه نفت ایران شود؛ علاوه بر اینکه مانع از ادامه حمایت این کشور از حزب الله و گروههای جهاد اسلامی، واگذاری موشکهای بالستیک و در نهایت، توقف غنی سازی اورانیوم شود؛ که این مساله به معنای اعلان جنگ علیه ایران است.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: طبیعتا، ایران تهدید به خروج کامل از توافق هسته ای و بازگشت به غنی سازی اورانیوم با نسبتهای بالا، تا زمان دست یابی به سلاح هسته ای می کند و این مساله باعث وحشت اسرائیل است.

در صورتی که آمریکا مانع از صادرات نفت ایران شود، ایران اقدام به بستن تنگه هرمز می کند، که حدود 40 درصد از نفت منطقه از طریق آن منتقل می شود. گذشته از این، ایران تنگه باب المندب را نیز مسدود می کند و این امر مشکلات زیادی را به دنبال دارد. همچنین انتظار می رود ایران تاسیسات نفتی عربی و نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه خاورمیانه را هدف بگیرد. در این شرایط، آمریکا و اسرائیل از تمام امکانات خود برای حمله به ایران استفاده می کنند.

همه تلاش می کنند این فضای خطرناک را پنهان کنند؛ اسرائیل بی توجه به نظر می رسد، حزب الله تصریح می کند که قصد جنگ ندارد و سوریه، حملات اسرائیل به این کشور را علنی نمی کند.

این فضا، هم اکنون نیز در خاورمیانه سایه افکنده است و به نظر می رسد در تابستان امسال، یک نقشه جدید برای منطقه شکل خواهد گرفت.

در همین راستا، ایالات متحده قدس را بعنوان پایتخت اسرائیل اعلام کرده و سفارت خود را به آنجا منتقل کرد. علاوه بر اینکه حاکمیت جولان را به اسرائیل داده و منابع مالی حمایت از پناهندگان را قطع کرد، تا در ادامه، اسرائیل بخش های بزرگتری از کرانه باختری را به سرزمینهای تحت حاکمیت خود منضم کند.

در صورت وقوع هر گونه جنگی با ایران، آمریکا این کشور، حزب الله و حماس را هدف می گیرد و ایران اسرائیل و منافع آمریکا در عربستان، امارات و دولتهای خلیج فارس را هدف قرار می دهد.

منبع: نامه نیوز

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا