جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

فروش ۶ خودروی وارداتی آغاز شد + جدول قیمت

سامانه فقط برای انتخاب خودرو‌های به شرح جدول زیر از روز سه شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز پنج شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ در دسترس است.

سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی برای ۶ خودرو وارداتی به مدت ۳ روز باز می‌شود و در این مرحله خودرو‌های فیات ۵۰۰ و سوزوکی سیاز با قیمت علی الحساب نیز به سامانه آمده است.

در اطلاعیه سامانه یکپارچه فروش خودرو‌های وارداتی آمده است: به اطلاع آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی که در مرحله اول ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه فقط برای انتخاب خودرو‌های به شرح جدول زیر از روز سه شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز پنج شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ در دسترس است.

جدول فروش

در این مرحله متقاضیان می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب کنند.

لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی (https://saleauto.ir) صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی می‌باشد.

جتا VS۵، جتا VS۷، کیا سونت، زوتی DL۵، فیات ۵۰۰ و سوزوکی سیاز از جمله شش محصولی هستند که در این دوره سامانه وارداتی‌ها حضور دارند.

در این سامانه قیمت قطعی چهار خودروی وارداتی در مبادی ورودی مشخص شده و دو خودروی دیگر به صورت علی الحساب قیمت گذاری شده اند. فیات ۵۰۰ و سوزوکی سیاز دو خودرویی هستند که هنوز قیمت گذاری قطعی را تجربه نکرده اند. همچنین باید توجه داشت که به قیمت‌های اعلام شده هزینه‌های جاری شماره گذاری اضافه خواهد شد.

تبصره ۱- قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

سوزوکی

سوزوکی سیاز

تبصره۲- قیمت قطعی خودرو‌های مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می‌گردد.

تبصره ۳- مطابق مصوبه شورای رقابت، ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم محاسباتی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود که متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

فیات

فیات ۵۰۰

جتا

جتا VS۵

تبصره ۴- مبلغ پرداختی در صورتی که علی‌الحساب اعلام شده باشد، پس از فراخوان اولیه به صورت ۵۰% قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می‌گردد و در خصوص موارد مندرج در جدول شماره یک و همچنین مواردی که قیمت قطعی خودرو تا زمان دریافت پیامک اعلام شود شرکت می‌تواند به صورت کامل قیمت قطعی را دریافت کند.

جتا

جتا VS۷

کیا

کیا سونت

زوتی

زوتی DL۵

تبصره ۵- عدم واریز وجه حداکثر تا ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد.

تبصره ۶- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قرارداد‌های منعقده ۳ ماه می‌باشد لذا واردکنندگان می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره ۷- در صورت تاخیر در تحویل، قرارداد‌های مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد. قرارداد‌های مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی‌باشند.

تبصره ۸-تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۹- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودرو‌های ارائه شده در جدول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۱۰- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهاد‌های ذیربط قرار می‌گیرد.

به این مقاله امتیاز دهید

منبع
فرارو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا