جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

قانون فوق‌العاده نوار مرزی تا سقف 75 درصد افزایش می‌‎یابد

فارس نوشت: نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت که براساس ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری، حداکثر افزایش فوق‌العاده نوار مرزی تا سقف ۲۵ درصد میسر بوده و سعی می‌شود تا این سقف به ۷۵ درصد افزایش یابد.

رسول خضری امروز در گفت‌وگویی، با تاکید بر اینکه اعمال هر دو حق نوار مرزی و مناطق عملیاتی در پیرانشهر نیازمند اصلاح قانون است اظهار کرد: هم‌اکنون هر دو فوق‌العاده نوار مرزی و فوق‌العاده مناطق عملیاتی و جنگی شامل پیرانشهر و سردشت شده و هر کدام ۲۵ درصد افزایش حقوق را شامل می‌شوند که در مجموع ۵۰ درصد است.
وی تصریح کرد: اما براساس ماده ۶٨ قانون مدیریت خدمات کشوری، حداکثر افزایش تا سقف ۲۵ درصد میسر بوده که به دنبال اصلاح این قانون هستیم و سعی می‌شود تا این سقف به ۷۵ درصد افزایش یابد.
عضو کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه بازنشستگان کنونی مناطق مرزی در دوران جنگ تحمیلی در این شرایط سخت مشغول به خدمت بودند اما به دلیل عدم هماهنگی لازم سازمان برنامه و بودجه کشور برای تامین اعتبار، این طرح به صورت ناقص اجرا شد و انتظار می‌رود دولت هر چه سریعتر نسبت به این موضوع اقدام کند.
خضری بیان کرد: در جلسه روز یکشنبه هفته آینده در کمیسیون اجتماعی این مورد مطرح شده و پیگیر موضوع خواهیم بود.
وی اظهار کرد: حق نوار مرزی سال گذشته برای کارمندان دولت در شهرهای پیرانشهر و سردشت و تعدادی از شهرهای آذربایجان‌غربی اعمال شد که به دنبال آن حقوق این کارکنان تا ۲۵ درصد افزایش یافت اما این احکام برای بازنشستگان اعمال نشده بود.

منبع: خبر آنلاین

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا