دسته‌بندی نشده

قتل عام 400 فلسطینی در اطراف بیمارستان شفا غزه

دفتر اطلاع‌رسانی دولت فلسطین در غزه شنبه شب اعلام کرد که بیش از ۴۰۰ فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل در اطراف بیمارستان شفا در این باریکه به شهادت رسیده‌اند.

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی طی جنایاتی یک هزار و ۵۰ خانه را در اطراف بیمارستان شفا در شهر غزه تخریب کرده و به آتش کشیده است.

بر اساس این گزارش، نظامیان صهیونیست در حملات چند روز گذشته خود به بیمارستان شفا بیش از ۴۰۰ فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند.

 کانال ۱۲اسرائیل بامداد یکشنبه مدعی شد که وزرای حزب لیکود در کابینه این رژیم موافق انعطاف‌پذیری در قبال حماس برای انجام توافق مبادله اسرا هستند.

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه ضمن محکوم کردن سکوت جامعه بین‌الملل در برابر این جنایات، دولت آمریکا و جامعه جهانی را به سبب همسویی با نسل‌کشی ارتش اشغالگر مسئول دانست.

از سوی دیگر مدیر بیمارستان «کمال عدوان» در نوار غزه گفت که کادر درمانی در این مرکز در شرایط بسیار سختی کار می‌کنند.

وی با بیان اینکه زخمی‌ها در این بیمارستان به تجهیزات درمانی پیشرفته نیاز دارند که هم‌اکنون موجود نیست، گفت: در بیمارستان، هیچ واحد خونی نداریم.

در همین رابطه سخنگوی سازمان هلال احمر فلسطین در نوار غزه نیز گفت که وضعیت بهداشتی و سلامت در این باریکه در حال بدتر شدن است.

وی گفت که آواره‌ شدن ساکنان غزه، وخامت وضعیت بهداشتی را تشدید کرده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا