جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۱/۲۳

قیمت هر اونس طلا پس از کاهش بیش از یک درصدی در روز پنجشنبه امروز حدود ۰.۱ درصد رشد داشت و به ۱۲۹۳ دلار و ۱۹ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت طلا که پس از انتشار آمارهای قوی از اقتصاد آمریکا و رشد ارزش دلار دیروز بیشترین افت قیمت یک روزه در طی 2 هفته اخیر را به ثبت رسیده بود، امروز اندکی افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از کاهش بیش از یک درصدی در روز پنجشنبه امروز حدود 0.1 درصد رشد داشت و به 1293 دلار و 19 سنت رسید. در این هفته قیمت طلا حدود 0.1 درصد رشد داشت و در مسیر ثبت اولین رشد هفتگی 3 هفته اخیر قرار دارد.
قیمت طلای آمریکا نیز امروز با حدود 0.3 درصد افزایش به 1296 دلار و 60 سنت رسید. پس از انتشار آمارهای قوی از بازار کار و نرخ تورم آمریکا که موجب کاهش نگرانی ها در مورد اقتصاد این کشور شد، ارزش دلار تقویت شد. در عین حال کاهش قیمت نفت موجب شد تا ارزهایی نظیر دلار کانادا و استرالیا که به قیمت کالاهای خام مرتبط هستند پایین بیاید.
آمارها نشان می دهد که تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مزایای بیکاری در هفته گذشته به پایین ترین رقم 49.5 سال گذشته رسیده و این نشان دهنده تقویت بازار کار این کشور است.
قیمت تولید کننده در آمریکا در ماه مارس بیشترین رشد در طی 5 ماه گذشته را شاهد بود، اما نرم تورم عمده فروشی چندان بالا نبود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه نسبت به برگزاری سومین نشست خود با رهبر کره شمالی ابراز علاقمندی کرد اما در گفت و گو با رئیس جمهوری کره جنوبی گفت واشنگتن تحریم ها علیه پیونگ یانگ را ادامه خواهد داد.
به گفته منابع اروپایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز پنجشنبه موافقت اولیه خود را با شروع مذاکرات تجاری با آمریکا اعلام کرده اند. مشخص نیست که این اقدام می تواند تنش در روابط تجاری این دو اقتصاد بزرگ جهان را کاهش دهد یا نه.

منبع:خبرگزاری تسنیم

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا