جدیدترین و داغ ترین اخبار بین المللجدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

مانع اصلی توافق برجامی

ذوالنوری گفت : برخی فکر می‌کنند تحریم‌ها، مشکلات و گرانی دستاورد انقلاب است و تمام رسانه‌های دنیا در این زمینه متمرکز شدند تا امید را از بین ببرند و مردم را نسبت به راهی که رفتند پشیمان کنند و علت مشکلات را انتخاب مردم در مسیر انقلاب القا کنند.

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مجلس و عضو شورای امنیت ملی در یادواره شهدای غرب کلاردشت با طرح این سوال که چرا امروز اروپایی‌ها این همه برای امضای مجدد برجام التماس می‌کنند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی نمی‌خواهد از چاله خود را در چاه بیندازد و اعلام می‌کند اگر راست می‌گویید و به دنبال توافق هستید نمی‌خواهد به‌ بهانه توافق توان هسته‌ای، اورانیوم غنی شده، سانتریفیوژهای پیشرفته ما را بگیرید و ما را به نقطه‌ای برسانید که بازگشت‌پذیری آن سخت باشد پس پرونده اتهامات که رژیم صهیونیستی برای ما ایجاد کرده و مبنی بر ادعاهای جعلی هست را ببندید.

وی ادامه داد: امروز اگر با شما قراردادی توافق شود فردا کجا معلوم که به بهانه یک برگ سند جعلی که رژیم صهیونیستی ارائه می‌دهد پرونده ما را به شورای امنیت سازمان ملل نبرید و قطعنامه‌های هفت‌گانه را برگردانید و تحریم‌ها قوی تر از گذشته برنگردد و چه تضمینی وجود دارد؟!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست شورای اسلامی اظهار کرد: امروز نه می‌خواهند امتیاز بدهند و نه جرات فشار آوردن بر جمهوری اسلامی ایران را دارند و زبان تهدیدشان کمرنگ شده و باید گفت دلیلش این است از اقتدار جمهوری اسلامی ایران می‌ترسند.

ذوالنوری با اعلام اینکه امروز اگر تهدید نظامی برای دشمن ممکن بود و احتمال می‌داد امکان نداشت از در مذاکره با ما حرف بزند و دنبال امضای قرارداد وین باشد، افزود: امروز دشمن قدرت ما را فهمیده و دید هر جا پای خود را از گلیمش درازتر کردند فرزندان این ملت چنان ضرب شستی به آنان نشان دادند که یادش نرود.

ادامه مطلب
خشم نتانیاهو از انزوای آمریکا در شورای امنیت بر سر تحریم تسلیحاتی ایران

وی با طرح این سوال که مگر از جنگ جهانی دوم به بعد سابقه داشته آمریکا در موضع پدافند نه هجوم باشد؟ گفت: امروز انگلیسی‌ها جرات نمی‌کنند به حریم مردم تعرض داشته باشند؛ چرا که ما به سطحی از بازدارندگی دست یافتیم که دشمن را از هر عمل نابخردانه پشیمان کنید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی بیان کرد: طی این سال‌ها برخی مواقع تحریم‌ها را دور زدیم برخی مواقع دست‌مان را از زیر سنگ دشمن بیرون آوردیم و آن را خنثی کردیم و برخی از تحریم‌ها مانده است.

ذوالنوری گفت: در برخی جاها مثل خودروسازی می‌بینیم که هیچ پرونده افتخارآمیز نداریم و برخی صنایع می‌بینیم پرونده ما افتخارآمیز است و دنیا از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی متحیر است.

وی بیان کرد: می‌بینیم دنیا را از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی خیره کردیم از صنایع نظامی، سلاح سبک، توپ‌خانه، تانک و نفربر، خودروهای زرهی، هواپیمای صاعقه کوثر، هلیکوپتر شاهد، زیردریایی، ناو و ناوچه و ناوشکن داریم می‌سازیم و حتی در برخی موارد با تکنولوژی دنیا برابر هستیم.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه امروز در بعد موشکی دنیا جرات چپ نگاه کردن به جمهوری اسلامی ندارد، افزود: اگر رژیم صهیونیستی بخواهد به جمهوری اسلامی چپ نگاه کند رژیم صهیونیستی را با خاک یکسان می‌کند.

 

مانع اصلی توافق برجامی به روایت عضو شورای امنیت ملی

ذوالنوری بیان کرد: مردم ما هزینه برجام را دادند و باید حق مردم ما باید برگردد و اگر طرف مقابل صادقانه ورود پیدا کنند نماینده جمهوری اسلامی ابایی ندارد.

وی با اشاره به اینکه امروز دنیا از پیشرفت جوانان ما متحیر است، افزود: علت این است برخی فکر می‌کنند تحریم‌ها، مشکلات و گرانی دستاورد انقلاب است و تمام رسانه‌های دنیا در این زمینه متمرکز شدند تا امید را از بین ببرند و مردم را نسبت به راهی که رفتند پشیمان کنند و علت مشکلات را انتخاب مردم در مسیر انقلاب القا کنند.

ادامه مطلب
دستور ویژه قالیباف درباره رعایت قانون در زمینه حجاب

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست شورای اسلامی با اعلام اینکه هر جا روحیه و تفکر انقلابی و جهادی وجود داشته ما شاهد رشد و تعالی و جهش بودیم، اضافه کرد: هرجا عقب‌رفت داریم جایی است که روحیه انقلابی را سرکوب کردند و یا غیرانقلابیون سوار بر مرکب شده و اسب‌شان را تاختند.

وی ادامه داد: انقلابیون فیش‌های حقوقی نجومی، رانت و ویژه‌خواری ندارند بلکه انسان انقلابی اهل فساد، تبعیض و پارتی بازی نیست بلکه انسان و مدیر انقلابی در هر جا رشد و تعالی را به دنبال خواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست شورای اسلامی تصریح کرد: اگر چه طی یک سال گذشته شاهد مشکلاتی هستیم ولی باید بدانیم دولت گذشته خزانه را خالی کرد ولی دولت انقلابی ماهانه بین ۱۰ تا ۱۲هزار میلیارد تومان اوراق دولت قبلی را دارد تسویه می‌کند و بودجه کشور را پیش خور و ارتباط ایران را با منطقه قطع کردند.

ذوالنوری یادآور شد: امروز اقداماتی صورت گرفته که وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم رو به بهبودی پیدا می‌رود.

وی با اعلام اینکه مردم صاحبان انقلاب هستند، تصریح کرد: آینده نه آینده دور بلکه خیلی نزدیک امیدوارکننده است که امیدواریم روحیه انقلابی و اعتقادات دینی رمز موفقیت در دفاع مقدس و همه عرصه‌های صعب‌العبور انقلاب بوده و امروز هم به همان روحیه نیاز داریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست شورای اسلامی گفت: باید به خون شهدا وفادار باشیم.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
خبر انلاین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا