جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

محدودیت‌های استفاده از معلم مرد در مدارس دخترانه اعلام شد

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: استفاده از معلم آقا در تمام پایه‌های تحصیلی مدارس دخترانه به جز پایه دوازدهم ممنوع است.

در سال های اخیر موضوعات و قوانینی پیرامون حضور معلمان آقا در مدارس دخترانه مطرح شده و در برخی مدارس دخترانه نیز از معلمان آقا برای تدریس استفاده می‌شود. ‌

در همین راستا احمد محمودزاده، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی  گفت: حضور معلم آقا در تمام پایه‌های تحصیلی مدارس دخترانه به جز پایه دوازدهم ممنوع است. جنسیت معاون و مدیران مدرسه باید متناسب با جنسیت دانش آموزان باشد.

او افزود: در مقطع ابتدایی مدرسه چه دولتی و چه غیر دولتی مشکلی نداریم. البته طبق قوانین، در مدارس دولتی ابتدایی در صورتی که اغلب معلمان خانم هستند، مدیر مدرسه هم می‌تواند یک خانم باشد؛ اما قانون مدارس غیر دولتی در این مورد با مدارس دولتی متفاوت است.

محمودزاده ادامه داد: مدارس غیر دولتی در برخی از مسائل محدودیت‌های بیشتری نسبت به مدارس دولتی دارند؛ به همین علت مجلس در ذیل اصلاح موادی از قانون مدارس غیر دولتی قانونی را اصلاح کرد که از حالا به بعد در مدارس ابتدایی پسرانه که اغلب معلمان خانم هستند، مدیر مدرسه نیز می‌تواند یک خانم باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
خبرآنلاین
دکمه بازگشت به بالا