جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

مدارس بازگشایی می‌شوند / شدت آلودگی هوا کاهش پیدا کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از بازگشایی مدارس اصفهان در روز یکشنبه خبر داد و گفت: فردا با کاهش غلظت آلاینده‌ها، مدارس بازگشایی می‌شوند، اما طرح زوج و فرد همچنان اجرا می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از بازگشایی مدارس اصفهان در روز یکشنبه خبر داد و گفت: فردا با کاهش غلظت آلاینده‌ها، مدارس بازگشایی می‌شوند، اما طرح زوج و فرد همچنان اجرا می‌شود.

منصور شیشه‌فروش با اشاره بازگشایی مدارس پس از یک هفته، اظهار کرد: شدت آلودگی هوا کاهش پیدا کرده، اما تا اواسط هفته شرایط جوی ناسالم را در پیش خواهیم داشت.

وی با تأکید بر اینکه امروز عواملی همچون پایداری هوا و کاهش مه اجازه ندادند که هوا پایدار بماند و حتی شاخص کیفیت هوا به ۱۶۰ رسید، افزود: با تعطیلی امروز مدارس و دانشگاه‌ها، وضعیت هوای اصفهان بهتر می‌شود. فردا هم مه شدید نیست و غلظت آلاینده‌ها کاهش پیدا می‌کنند، به همین علت مدارس بازگشایی می‌شوند، اما طرح‌های دیگر که باعث کاهش آلودگی هوا می‌شوند مانند زوج و فرد به قوت خود باقی است.

جلال سلمانی، مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان نیز با اشاره به کاهش رطوبت و مه در سطح زمین و انجام خود پالایی هوا بعد از ۸ روز مداوم و کاهش شدت آلاینده‌ها، اعلام کرد: فردا تمامی مدارس و مقاطع آموزشی در سطح استان مطابق روال قبل باز خواهند بود.

وی اظهار کرد: تصمیم راجع به تعطیل بودن یا نبودن مدارس به علت آلودگی هوا بر عهده کارگروه آلودگی هوا به ریاست مدیریت بحران استانداری است و اداره کل آموزش‌وپرورش استان در تصمیم‌گیری‌ها دخیل نیست.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان با تأکید بر اینکه فردا مدارس در تمامی مقاطع باز هستند، گفت: اگر شاخص‌ها بار دیگر افزایش پیدا کنند، کمیته اضطرار تشکیل و متناسب با شرایط تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با اشاره به شیوه برگزاری امتحانات در این ایام، گفت: در ایام اخیر و آلودگی هوا، هیچ امتحانی لغو نشد و همه امتحانات در مقاطع متوسطه اول و دوم به قوت خود باقی ماندند، اما ممکن است با توجه به اینکه ارزشیابی در مقطع ابتدایی توصیفی است برخی از امتحانات در مقطع ابتدایی به تشخیص آموزگار لغو شده باشد، بااین‌وجود همه امتحانات نهایی و داخلی مدارس برگزار شدند.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب
دکمه بازگشت به بالا