مدرسه تلویزیونی یک گام جلوتر از سایر مدارس باشد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، «رضوان حکیم زاده» در اولین روز از ماه مهر با حضور در مراسم جشن شکوفه ها و غنچه های شبکه آموزش افزود:  از شروع به کار مدرسه تلویزیونی، دهم اسفند سال ۹۸ تا به امروز ۵۷۰ روز می گذرد؛با بررسی این تجربه و همکاری بسیار […]

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، «رضوان حکیم زاده» در اولین روز از ماه مهر با حضور در مراسم جشن شکوفه ها و غنچه های شبکه آموزش افزود:  از شروع به کار مدرسه تلویزیونی، دهم اسفند سال ۹۸ تا به امروز ۵۷۰ روز می گذرد؛با بررسی این تجربه و همکاری بسیار خوبی که بین آموزش و پرورش و صداوسیما وجود داشت؛ برنامه های سال جدید تهیه و تدوین شده است و امیدواریم شاهد آن باشیم که در سال تحصیلی جاری مدرسه ایران با کیفیت بهتر و وسعت بیشتر تداوم یابد.

وی از افزایش تعداد شبکه هایی که به مدرسه تلویزیونی اختصاص یافته خبر داد و گفت: همچنان برنامه های دوره ابتدایی را به صورت متمرکز در شبکه آموزش خواهیم داشت که در خصوص زمان بندی آن تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

حکیم زاده با اشاره به تاکید شیوه نامه شروع سال تحصیلی که مدرسه تلویزیونی را به عنوان یکی از بسترهای خوب یادگیری و آموزش در همه مقاطع و پایه های تحصیلی دانسته است، خاطرنشان کرد: قرار بر این است که معلمان چه هنگام تدریس حضوری و یا در شبکه شاد، با مدرسه تلویزیونی هماهنگ باشند.

وی با بیان اینکه سال گذشته به منظور پیوستن حداکثری دانش آموزان به جریان آموزش از چهار بستر آموزشی استفاده کردیم، تصریح کرد: به دلیل آنکه ما مناطق مختلفی داریم که دانش آموزان عزیزمان با شرایط متفاوتی در این مناطق زندگی می کنند؛ هر کدام از این بستر ها با محدودیت  مواجه شد.

محدودیت‌هایی از قبیل عدم دسترسی به زیرساخت های فناوری و یا برخوردار نبودن از ابزار هوشمند. مضاف برآنکه در سال تحصیلی جدید مدارس حاشیه شهر با تراکم دانش آموزی بالا  قادر به برگزاری همزمان کلاس های حضوری برای همه دانش آموزان نیستند. از اینرو می توان از تلویزیون به عنوان فراگیرترین بستر آموزشی نام برد.

حکیم زاده در ادامه تاکید کرد:  مدرسه تلویزیونی یک مدرسه به وسعت ایران  است که با بهره بردن از معلمان با کیفیت و آموزش های استاندارد و غنی در اختیار همه دانش آموزان و معلمان عزیز قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا،مدرسه تلویزیونی ایران پس از تعطیلی مدارس از اسنفد ماه سال ۹۸  به طور رسمی کار خود در شبکه آموزش آغاز کرد و با توجه به همگانی بودن دسترسی به تلویزیون این مدرسه تلویزیونی مخاطبان بسیاری پیدا کرد.