جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

مذاکره آمریکا و اسرائیل علیه ایران

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا که در سرزمین های اشغالی به سر می برد، با مقامات رژیم صهیونیستی دیدار و درباره ایران و تعهد واشنگتن به امنیت تل آویو گفتگو کرد.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا که به سرزمین های اشغالی سفر کرده است، روز دوشنبه دیدارهای جداگانه‌ای با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر، «اسحاق هرتزوگ» رئیس و «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم موقت صهیونیستی داشت.

بلینکن درباره دیدار با همتای صهیونیستی خود گفت: دیدار سازنده‌ای با وزیر خارجه اسرائیل داشتم. ما درباره تقویت روابط دوجانبه، تعهد آمریکا به امنیت اسرائیل، مقابله با ایران، نیاز به تنش‌زدایی در کرانه باختری و ادغام منطقه‌ای گفتگو کردیم.

بلینکن درباره دیدارش با هرتزوگ هم اضافه کرد، ما در مورد روابط قوی ایالات متحده و اسرائیل و تعهد خود به دموکراسی و امنیت اسرائیل گفتگو کردیم. ما همچنین درباره ایران و وضعیت کرانه باختری گفتگو کردیم.

وزیر خارجه آمریکا درباره دیدارش با نتانیاهو نیز افزود: دیدار با نتانیاهو در اورشلیم (قدس اشغالی) خوب بود. ما تعهد آهنینی به امنیت اسرائیل داریم و مشتاق همکاری با نخست‌وزیر در حمایت از منافع و ارزش‌های مشترک مردم خود هستیم.

نتانیاهو و بلینکن اعلام کردند که در مورد راههای مقابله با ایران و افزایش تلاش‌ها برای “گسترش دایره صلح” میان اسرائیل و سایر کشورهای عربی گفتگو کردند.

وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در سرزمین های اشغالی پس از دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل در نشست خبری مشترک گفت: ایران هرگز نباید به سلاح اتمی دست پیدا کند.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
ظریف به آمریکا رفت
منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا