جدیدترین و آخرین اخبار داغ سلامت

مراقب کودکان خود باشید :سکته قلبی در کمین این کودکان است

مطالعه جدید نشان می‌دهد که تجمع زمان غیرفعال بدون توجه به وزن بدن و فشار خون با آسیب و احتمال سکته قلبی مرتبط است. والدین باید با بیرون بردن کودکان برای پیاده روی و محدود کردن زمان تماشای صفحه، آن‌ها را تشویق کنند که بیشتر حرکت کنند.

یک مطالعه جدید نشان داده که حملات قلبی و سکته مغزی در کمین کودک غیرفعال در خانه است.

کودکان و نوجوانان ما باید برای محافظت از سلامت خود بیشتر از صفحه نمایش فاصله بگیرند، چراکه یک مطالعه نشان داده است که کودک غیرفعال می‌تواند احتمال حملات قلبی و سکته مغزی را در آینده در زندگی افزایش دهد.

محققان دانشگاه‌های اکستر، بریستول و فنلاند شرقی دریافتند که زمان بی تحرکی انباشته شده در دوران کودکی و جوانی با آسیب قلبی مرتبط است و اثر بی تحرکی طولانی مدت است.
دکتر استوپارد با سرپرستی تیم تحقیقاتی دانشگاه‌های اکستر و بریستول درباره ارتباط بین کودکان، نوجوانان و فناوری و خطر ابتلا به بیماری هشدار داد و گفت: همه ساعت‌های تماشای تلویزیون در افراد جوان باعث سنگین‌تر شدن قلب می‌شود، که طبق مطالعات روی بزرگسالان می‌دانیم که احتمال حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد.
مطالعه جدید نشان می‌دهد که تجمع زمان غیرفعال بدون توجه به وزن بدن و فشار خون با آسیب قلبی مرتبط است. والدین باید با بیرون بردن فرزندان برای پیاده روی و محدود کردن زمان تماشای صفحه، آن‌ها را تشویق کنند که بیشتر حرکت کنند.
افزایش یک دقیقه‌ای در زمان بی تحرکی از ۱۱ تا ۲۴ سال منجر به افزایش توده بطن چپ بین ۱۷ تا ۲۴ سالگی می‌شود. در نتیجه اثرات بی تحرکی در کودکی و نوجوانی، آثار خطرناک خود را در میانسالی بروز خواهد داد.
به این مقاله امتیاز دهید

منبع
عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا