جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

معاملات بازار سهام در روز یکشنبه

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 15 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 44 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در 10 ماه اخیر است.

در معاملات روز یکشنبه بیست و سوم مهر ماه 1402، شاخص کل بورس تهران ابتدا روند نزولی پیدا کرد و ده دقیقه ابتدایی قرمزپوش بود، پس از آن صعود کرد و 30 دقیقه رشد کرد، اما پس از آن ریزش کرد و تا یک ربع پایانی به ریزش ادامه داد. در 15 دقیقه انتهایی معاملات نیز شاخص روند صعودی داشت.

در نهایت شاخص کل 496 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و یک هزار و 959 واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افت هزار و 271 واحد در رقم 678 هزار و 745 واحدی ایستاد.

شاخص کل فرابورس با ریزش 51 واحدی به رقم 24 هزار و 848 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 344 واحد به سطح 120 هزار و 423 واحد رسید.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

امروز فولاد، پارسان، شستا و فارس نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نوری، بوعلی و غکورش از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، غصینو و فزر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای خاور، ودی و حخزر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و تکاردان و سصفها در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، زفجر و خاور بیشترین تراکنش را داشتند.

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 9 هزار و 110 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 3 هزار و 487 میلیارد تومان بود که 38 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 15 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 44 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در 10 ماه اخیر است.

صف‌های خرید و فروش بورس

در معاملات یکشنبه، 41 نماد صف خرید داشتند و 88 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 71 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 118 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 10 درصدی به 442 میلیارد تومان رسید.

بورس

 

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
اقتصادنیوز
دکمه بازگشت به بالا