جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

معاون اول اوباما: کشور را پس می گیریم

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛جو بایدن در این اجتماع افزود: آمریکا را صاحبان بانک ها، وال استریت یا مدیران شرکت ها نمی سازند؛ آمریکا را شماها، مردم عادی طبقه متوسط می سازید.

وی ادامه داد: این اظهارات ریاکاری نیست، یک واقعیت ساده است. اتحاد طبقه متوسط کشور را می سازد؛ این یک شوخی نیست.
معاون اول باراک اوباما که گفته می شود یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2020 خواهد بود، اضافه کرد: شما برای این اعتصاب نکردید که تنها شرایط خودتان بهتر شود بلکه نتیجه این کار شما به نفع همه کارگران آمریکایی ها خواهد بود.
بایدن خاطرنشان کرد: طبقه متوسط یک عدد نیست بلکه یک ارزش است. بسیاری در کشور ما از شما حمایت می کنند و شما هم باید آنها را در مسیر این حرکت، حمایت کنید.
اشاره بایدن به لزوم حمایت طبقه متوسط از آنهایی که کارشان را پیگیری می کنند، می تواند ناظر بر حمایت انتخاباتی نامزد نهایی حزب دمکرات باشد.
دونالد ترامپ دو روز پیش در یک یادداشت توئیتری اظهار کرده بود که به اعتقاد او، ‘برنی سندرز دیوانه و جو بایدن خواب آلود’ نامزدهای نهایی خواهند بود که با او که مدعی ‘بهترین اقتصاد در تاریخ’ آمریکا را ایجاد کرده است، به رقابت خواهند پرداخت.
او برای مواجه شدن با هر یک از اینها یا هر کسی دیگر اعلام آمادگی کرده و برای آرامش روحشان دعا کرده بود.
این بگومگوهای انتخاباتی در شرایطی ادامه دارد که طبقه متوسط آمریکا به دلیل سیاست های حمایتی و مالیاتی، نگرانی های جدی دارند و دلیل اعتصاب این فروشگاه زنجیره ای آمریکا، متهم کردن این شرکت به اقدامات غیرقانونی و مخالفت با قطع مزایای مراقبت های بهداشتی و حق مسکن است.
این اعتصاب ها از هفته گذشته آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری برنا

به این مقاله امتیاز دهید
دکمه بازگشت به بالا