جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

مهم/ دونالد ترامپ: با روحانی دیدار می‌کنم

به گزارش نامه نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری در نشست جی‌7 گفت که «ایران کشوری با پتانسیل زیاد است».

ترامپ همچنین با اشاره به این که دولت آمریکا به دنبال تغییر حکومت در ایران نیست، اظهار کرد که«این کشور پیش از این بارها چنین چیزی را به خود دیده و کارساز نبوده است».

وی افزود: من واقعا باور دارم که ایران می‌تواند کشوری بزرگ باشد و دوست دارم شاهدش باشم اما آن‌ها نمی‌توانند سلاح هسته‌ای داشته باشند.

ترامپ به زمان‌بندی مشخصی برای دیدارهای بالقوه[با رئیس جمهور ایران] اشاره ‌ای نکرد اما گفت که این تنها در صورت«درست بودن شرایط» اتفاق خواهد افتاد.

اما امانوئل مکرون نیز که در این کنفرانس خبری حضور داشت گفت که امیدوار است چنین دیداری در «هفته‌های آینده» انجام بشود.

رئیس‌جمهور فرانسه روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترکی با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود اعلام کرد: من با حسن روحانی گفت‌وگو کردم و به وی گفتم که اگر با ترامپ دیدار کند، می‌توانند به توافقی دست یابند. امیدوارم که روحانی و ترامپ طی هفته‌های آتی موفق به برگزاری نشست شوند.

وی خاطرنشان کرد: ما شرایط دیدار میان ترامپ و روحانی را مهیا کرده و حصول به توافقی احتمالی را ممکن ساختیم.

رئیس‌جمهور آمریکا علاوه بر این درباره دیدار با همتای ایرانی‌ خود اظهارکرد: من آقای روحانی را نمی‌شناسم اما فکر می‌کنم که او خواهان بهبود وضعیت ایران است. تحریم‌ها کارساز بوده و در نهایت اقتصاد ایران در وضعیت بدی قرار گرفته است، شانس بزرگی برای رسیدن به توافق وجود دارد.

منبع: نامه نیوز

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
صالحی: آژانس درخواست دیگری برای بازرسی ندارد/ تا قانع نشدیم، اجازه بازرسی ندادیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا