جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

میزان افزایش حقوق درسال آینده مشخص شد

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ از حضور رییس مجلس در جلسه صبح امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: در لایحه بودجه سال آینده میزان افزایش حقوق ۲۰ درصد و حداقل حقوق ۷ میلیون و معافیت مالیاتی نیز تا سقف ۷ میلیون تومان است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ از حضور رییس مجلس در جلسه صبح امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: در لایحه بودجه سال آینده میزان افزایش حقوق ۲۰ درصد و حداقل حقوق ۷ میلیون و معافیت مالیاتی نیز تا سقف ۷ میلیون تومان است.

رحیم زارع در توضیح جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: در ابتدا آقای قالیباف رییس مجلس در این جلسه حضور پیدا کرد و ضمن تشریح نقاط قوت و ضعف بودجه، بر این موضوع تاکید داشت که به سقف بودجه اضافه نشده و از بی انضباطی مالی جلوگیری شود؛ همچنین در مواردی که بیش برآورد وجود دارد، منابع و مصارف واقعی باشد.

وی ادامه داد: همچنین رییس مجلس نقشه راهی درباره مالیات کسب و کارهای کوچک و حمایت از کسب و کارها در فضای مجازی و حوزه های اشتغال، معیشت و مسکن داشتند که ان شاءالله در جریان بررسی جزییات بودجه در نظر خواهیم گرفت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با اشاره به ورود این کمیسیون به بررسی کلیات بودجه در بخش مصارف با حضور میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در این جلسه موضوعات مرتبط با مصارف همچون طرح های تملک دارایی و سرمایه و هدفمندی و پرداخت یارانه های نقدی بررسی شد که پیش بینی دولت برای هدفمندی در سال آینده ۳۶۰ هزار میلیارد تومان است که ۱۰۴ هزار میلیارد تومان برای یارانه نان است.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال آینده میزان افزایش حقوق ۲۰ درصد و حداقل حقوق ۷ میلیون تومان و معافیت مالیاتی نیز تا سقف ۷ میلیون تومان است.

ادامه مطلب
سقف درآمد‌های دولت در سال ۱۴۰۱ تعیین شد

زارع اضافه کرد: در لایحه بودجه برای ایجاد صندوق های پیشرفت در هر استان هزار میلیارد تومان و ۱۵ هزار میلیارد تومان برای تثبیت صندوق بازار سرمایه پیش بینی شده است؛ ۱۰ درصد منابع هدفمندی یارانه ها یعنی ۶۹ هزار میلیارد تومان برای حوزه سلامت و ۴۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پزشک خانواده در نظر گرفته شده است.

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا