جدیدترین و داغ ترین اخبار سیاسی

نامه ایران علیه تحریم ظریف به شورای امنیت ارسال شد

به گزارش افکارنیوز، استفان دوجاریک روز چهارشنبه در نشست خبری خود این مطلب را در پاسخ به این سوال مطرح کرد که آیا دبیرکل نظری درباره نامه مجید تخت روانچی سفیر ایران در سازمان ملل متحد درباره تحریم اعمال شده بر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه این کشور از سوی آمریکا دارد؟ آیا دبیرکل پاسخی به این نامه داده است یا برنامه وی چیست؟

اخبار سیاسی- وی افزود: این نامه بر اساس درخواستی که در آن مطرح شده است به شورای امنیت ارسال شد. من فکر می کنم موضع دبیرکل در این زمینه بسیار روشن بوده است و خودش هم در یکم اوت(12 مرداد) توضیح داد.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: او( گوترش ) از همه طرف ها خواست تا از هر اقدامی که شرایط پرتنش فعلی را افزایش دهد، اجتناب کنند.

دوجاریک درباره نامه وزیر خارجه پاکستان به دبیرکل سازمان ملل متحد درباره کشمیر هم اظهار کرد: این نامه وصول شده است و بر اساس درخواست آن به شورای امنیت ارسال می شود.

وی تصریح کرد: به دقت مطالب این نامه را تحت مطالعه داریم.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین درباره حادثه تیراندازی در تگزاس و اوهایوی آمریکا که عامل آن نفرت پراکنی و سخنرانی ها تنفر آمیز رئیس جمهوری این کشور دانسته شده است هم گفت: او هیچ توصیه خاصی به رئیس جمهوری ایالات متحده ندارد.

دوجاریک افزود: من فکر می کنم دبیر کل در بیانیه ای که ما در اوایل هفته جاری درست بعد از حملات صادر کردیم ، به ویژه مواردی که در ال پاسو وجود دارد ، موضع خود را بسیار واضح اعلام کرده است که از همه خواست از هرگونه گفتار نفرت آمیز و الفاظ تفرقه افکن، نژادپرستانه ، بیگانه هراس خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: دبیرکل، محکومیت سخنان نفرت آمیز را به عنوان موضع روشن اعلام کرده است و به آن ادامه می دهد.

منبع: افکار نیوز

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا