جدیدترین و داغ ترین اخبار بین الملل

نخستین پرواز تجاری از صنعا به مکه پس از ۷ سال

نخستین پرواز تجاری از آغاز تسلط حوثی‌ها بر صنعا، پایتخت یمن در سال ۲۰۱۶، روز شنبه این شهر را به مقصد مکه در عربستان سعودی ترک کرد. این هواپیما حامل زائرانی است که قصد انجام اعمال حج را دارند و پرواز آن می‌تواند نشانه‌ای از کاهش تنش‌ها پس سال‌ها جنگ داخلی در یمن باشد. خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام مسئول گزارش داد، این هواپیما که متعلق به شرکت هواپیمایی یمن است، با ۲۷۷ مسافر در ساعت ۸ شب به وقت محلی (۷ شب به وقت اروپای مرکزی) صنعا را به مقصد مکه ترک کرد.

نخستین پرواز تجاری از آغاز تسلط حوثی‌ها بر صنعا، پایتخت یمن در سال ۲۰۱۶، روز شنبه این شهر را به مقصد مکه در عربستان سعودی ترک کرد. این هواپیما حامل زائرانی است که قصد انجام اعمال حج را دارند و پرواز آن می‌تواند نشانه‌ای از کاهش تنش‌ها پس سال‌ها جنگ داخلی در یمن باشد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام مسئول گزارش داد، این هواپیما که متعلق به شرکت هواپیمایی یمن است، با ۲۷۷ مسافر در ساعت ۸ شب به وقت محلی (۷ شب به وقت اروپای مرکزی) صنعا را به مقصد مکه ترک کرد.

هفت سال از آغاز محاصره فرودگاه صنعا به دست نیروهای ائتلاف نظامی تحت حمایت عربستان می‌گذرد و این نخستین پرواز از این فرودگاه از آگوست ۲۰۱۶ است.

جنگ داخلی یمن در سال ۲۰۱۴ میان گروه‌های مسلح مختلف از جمله حوثی‌ها که تحت حمایت ایران هستند با دولت یمن و حامیان آن‌ها آغاز شد و عربستان سعودی از سال ۲۰۱۵ حضور نیروهای ائتلاف به رهبری این کشور را در حمایت از دولت یمن اعلام کرد.

پرواز مذبور همزمان با نخستین سفر فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی به ایران از زمان قطع روابط دیپلماتیک دو کشور انجام می‌شود.

به این مقاله امتیاز دهید

منبع
انتخاب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا