جدیدترین و آخرین اخبار داغ اقتصادی

نرخ ارز مبنای محاسبه گمرک، ۲۸۵۰۰ تومان تثبیت شد

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد با اشاره به دستور اخیر رئیس جمهور، گفت: نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق گمرکی افزایش نخواهد یافت و با رقم ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه می‌شود.

وزیر اقتصاد با اشاره به دستور اخیر رئیس جمهور، گفت: نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق گمرکی افزایش نخواهد یافت و با رقم ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه می‌شود.

احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با حضور رئیس جمهور، اعلام کرد: به دستور رئیس جمهور نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق گمرکی افزایش نخواهد یافت و با رقم ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه می‌شود تا قیمت تمام شده برای تولید کننده و مردم بالا نرود.

وی افزود: این موضوع به سرعت از سوی بانک مرکزی و گمرک اجرا می‌شود و نرخ‌ها به همان ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان که نرخ ارز سامانه نیما است باز می‌گردد.

وزیر اقتصاد با اشاره به رشد ۱۴۱ درصدی حجم ترانزیت کالا‌ها از استان بوشهر طی یک سال اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تصریح کرد: در زمینه حقوق ورودی کالا‌ها نیز ۲۳۳ درصد رشد در استان بوشهر محقق شده است.

خاندوزی گفت: مجوز ترانزیت برای بندر دیر و کنگان صادر و اجرایی می‌شود و ایکس ری‌های کامیونی بندر بوشهر و دیر نیز فعال شده است و امیدواریم شاهد جبران عقب افتادگی سنوات قبل باشیم.

وی افزود: با اقدامات صورت گرفته در طول یک سال گذشته ۲۸ هزار میلیارد تومان از کالا‌های سنوات قبل تعیین تکلیف شد که یک رکورد بی‌سابقه است. در میزان فروش کالا‌هایی که در انبار‌ها در استان بوشهر بود، ۲ هزار و ۶۰۰ درصد رشد داشتیم.

وزیر اقتصاد گفت: در همین مدت هزار خودرویی که سال‌ها زیر آفتاب بلاتکلیف بودند، تعیین تکلیف شدند.

به این مقاله امتیاز دهید
ادامه مطلب
قیمت سکه پارسیان، امروز ۹ تیر ۱۴۰۱ + جدول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

دکمه بازگشت به بالا