جدیدترین و آخرین اخبار داغ اجتماعی

نکات مهمی درباره انتخاب رشته /چه کسانی می توانند انتخاب رشته کنند؟

کلیه داوطلبان لازم است در مرحله انتخاب رشته، کلیه رشته های انتخابی با آزمون خود را از گروه آزمایشی که در جلسه آزمون آن شرکت نموده اند، انتخاب نمایند .

با توجه به آغاز فرایند انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۱، از روز گذشته(سه‌شنبه ۱۷ مرداد) سازمان سنجش آموزش کشور نکات مهمی درباره انتخاب رشته اعلام کرد.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که باتوجه به ارسال آخرین فایل اطلاعات سوابق تحصیلی توسط وزارت آموزش و پرورش در تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ مبنی بر سوابق تحصیلی اعم از “پیش دانشگاهی”، “ترمیمی”، “اصلاحی” و “جامانده”، به اطلاع داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی می‌رساند که اطلاعات مذکور در سیستم انتخاب رشته بارگذاری شده و برای داوطلبان نمایش داده می‌شود و داوطلبانی که فاقد کد سوابق تحصیلی بوده یا نمرات آنها قبلاً به سازمان واصل نشده بود، می‌توانند نسبت به درج یا اصلاح کد سوابق تحصیلی (دیپلم یا پیش دانشگاهی) در سیستم انتخاب رشته اقدام کنند.

در صورت تغییر نمرات دروس سوابق تحصیلی یا درج، یا اصلاح کد سوابق تحصیلی، نمرات سوابق تحصیلی جدید در مرحله گزینش نهایی در صورت داشتن تاثیر مثبت اعمال شده و کارنامه جدیدی برای مرحله اول صادر نخواهد شد.

داوطلبان در مراحل انتخاب رشته از کلیک برروی دکمه Back مرورگر خود و باز کردن بیش از یک صفحه مرور گر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید. در غیر اینصورت به صفحه اصلی بازگشته و باید مراحل انتخاب رشته را دوباره انجام دهند.

انتخاب رشته فقط وقتی تکمیل می‌شود که داوطلب در مراحل انتخاب رشته در یک صفحه مجزا از سیستم انتخاب رشته شماره پرونده ۷ رقمی و رسید انتخاب رشته ۱۵ رقمی دریافت نماید.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب دوره‌های پیام نور و غیر انتفاعی هستند، اما علاقمندی خود را در زمان ثبت نام و یا مراحل قبلی اعلام نکرده‌اند، می‌توانند با خرید کارت علاقمندی، این کد رشته محل ها را نیز انتخاب نمایند.

لازم است داوطلب در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در روند انتخاب رشته با مراجعه به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش اموزش کشور سئوال خود را مطرح کند. در غیر اینصورت داوطلبان می‌توانند با شماره ۰۲۱-۴۲۱۶۳ در ساعات اداری تماس بگیرند.

داوطلب باید حتما قبل از ثبت انتخاب رشته، اصلاحیه اطلاعیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ را مطالعه کند.

چه کسانی می توانند انتخاب رشته کنند؟

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به طور کامل مطالعه کرده و حتما شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما را داشته باشند.

کلیه داوطلبان لازم است در مرحله انتخاب رشته، کلیه رشته های انتخابی با آزمون خود را از گروه آزمایشی که در جلسه آزمون آن شرکت نموده اند، انتخاب نمایند .

 

به این مقاله امتیاز دهید
منبع
خبر انلاین
دکمه بازگشت به بالا